Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 31.10.2018 20:46:21

V Ivančni Gorici brez presenečenja, Celjani do nove zmage

ALESFEVZER.COM
Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so v 8. krogu lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško s 25:30 (12:15).

Sviš Ivančna Gorica - Celje Pivovarna Laško 25:30 (12:15)

* Dvorana OŠ Stična, sodnika: Romih in Kržan.
* Sviš: Škorc, Struna, Vencelj, Knez 3, Zafran 5 (2), Fink 1, Grojzdek 3, Hrovat 2, Stopar 6 (1), Košir 1, Kutnar, Krabonja 3, Željko, Bučar, Košir, Vidmar 1.
* Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin, Vujović 3, Jurečič 4, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 2, Nenadić 4, Accambray 5 (3), Kodrin 4, Horžen 1, Anić 3, Bećiri 2.
* Sedemmetrovke: Sviš 6 (3), Celje Pivovarna Laško 4 (3).
* Izključitve: Sviš 6, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

V uvodni tekmi 8. kroga sta se pomerila zadnje- in prvouvrščena ekipa z lestvice. Pričakovano so do zmage prišli vodilni Celjani, ki pa so predvsem v prvem polčasu imeli kar nekaj težav s svojo igro in tekmeci.

Gostitelji so se Celjanom dolgo kar dobro upirali. Med drugim so prvi polčas končali le s tremi zadetki zaostanka, še v 20. minuti pa je bilo po slabi igri gostov izenačeno na 10:10. V drugem polčasu so domačini v 36. minuti še prišli na dva gola zaostanka, že v 40. minuti pa je Igor Anić zadel za 22:16. Od takrat dalje je bilo vse bolj ali manj rutina za favorite iz Celja.

Največja prednost je znašala osem golov po zadetku Davida Razgorja v 45. minuti za 25:17.

Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši Simon Stopar, pri gostih pa s petimi William Accambray.

Sviš bo v 9. krogu prihodnjo sredo gostoval v Mariboru, Celjani pa bodo gostili Jeruzalem Ormož.

Značke: rokomet, dp