Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 26.09.2018 22:28:13

Ribnica ostaja neporažena tudi po obisku Celjanov

Arsen Perić
Rokometaši Rika Ribnice so v 4. krogu lige NLB premagali Celje Pivovarno Laško z 22:21 (11:13).

Za celjske rokometaše ni premora, tekme v elitni skupini evropske lige prvakov in domačem prvenstvu si sledijo po tekočem traku, v vnaprej igrani osrednji tekmi 4. kroga lige NLB - konec tega tedna bodo v svojem Zlatorogu gostili nemške velikane iz Flensburga - pa so v deželi suhe robe doživeli hladen tuš ter po razburljivi in izenačeni tekmi za gol klonili proti Ribničanom.

To pomeni, da so Ribničani ostali edini neporaženi v prvenstvu, saj so slavili v obračunu doslej še nepremaganih ekip; po še nepolnem krogu imajo sedem točk, Celjani s tekmo manj štiri.

Že začetek je napovedal, da bo obračun vodilnih zanimiv. Bolje so začeli domači in po desetih minutah vodili že s 5:1, a so potem svoje minute imeli tudi gostje. Prebudili so se po zaostanku 3:7, prišli do izenačenja, po zaslugi Branka Vujovića in Gala Marguča pa nato polčas dobili za dva.

Toda domači se seveda niso predali. Celjani so prednost s konca prvega dela sicer zadržali večji del drugega polčasa; v 45. minuti je bilo 18:15, še v 54. pa je bil na semaforju izid 17:20. Potem pa je sledilo domačih pet minut; Rok Setnikar in David Kovačič sta s po dvema zadetkoma in delnim izidom 4:1 zaostanek spremenila v vodstvo za gol, za goste je še enkrat izenačil Marguč.

celje

V zadnjem napadu so nato Ribničani le nekaj sekund pred iztekom tekme zadeli, junak je postal David Kovačič, Celjani so v zadnjem poskusu najprej zahtevali minuto odmora, potem pa izpeljali zadnjo akcijo v treh sekundah, a je žoga končala visoko prek gola, tako da se je lahko v Ribnici začelo veliko slavje.

Prav Kovačič je bil s sedmimi goli najboljši strelec domačih, pri gostih jih je pet dosegel Josip Šarac.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila velenjsko Gorenje, ribniška pa bo gostovala v Mariboru, Obe tekmi bosta v sredo, 3. oktobra.