Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 28.02.2018 19:00:36

1. NLB Leasing liga: Vujović znova poražen, tokrat boljša Krka!

Rokometaši Kopra so v 18. krogu moške 1. NLB Leasing lige izgubili proti Krki s 26:29 (16:13).

Koprčani in Krkaši so odprli zadnji, 18. krog rednega dela prvenstva, čeprav domače ena tekma še čaka. Krkaši so na svoji zadnji tekmi nasprotniku odvzeli pomemben skalp in se na prvenstveni lestvici prebili na tretje mesto in s tem v ligo za prvaka, tako da bodo igrali tudi v spomladanskem delu, ko se najboljšim pridružita še Celje in Velenje.

Ekipi sta bili večino prvega polčasa poravnani, varovanci Veselina Vujovića so tri gole razlike naredili v zadnjih dveh minutah prvega dela. A Novomeščani so izid poravnali na 19:19 v 41. minuti in tekma se je začela znova. Spet je sledil enakovreden boj, šest minut pred koncem pa mrk koprske ekipe.

Novomeščani so najprej povedli s sedemmetrovko v 56. minuti, ko je Jernej Papež zadel za 26:25. V naslednjem napadu je sledil zgrešen gol Koprčanov in Krkaši so preko istega igralca pobegnili že na plus 2 (27:25). Kljub igralcu več in brez golmana v polju pa Koprčanom ni uspelo nadoknaditi zamujenega. Dobili so nov gol, nato pa še izgubili žogo. Pri izidu 28:25 je gostujoči trener Mirko Skoko vzel še minuto odmora in tekmo mirno pripeljal do konca. Najboljši strelec domačih je bil z devetimi zadetki Žiga Smolnik, Jernej Papež jih je za Krko prispeval osem.

Krkaši so Koper v njihovi dvorani tako premagali prvič po treh letih in se uvrstili v ligo za prvaka. Tam bo sicer zdaj četrtuvrščeni Koper, ki ga tekma zadnjega, 18. kroga, še čaka, 7. marca v Bonifiko prihaja Dobova.

-------------------------------

Koper - Krka 26:29 (16:13)

* Športna dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).
* Koper: Dolenc, Grzentič 5, Krečič 2, Matijaševič, Kocjančič, Postogna, Moljk 1, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 9 (3), Sokolič 1, Guček 1, Sever, Planinc, Bratkovič 6 (4).
* Krka: Rašo L. 5 (2), Bevec 1, Didovič 3, Okleščen 6, Pršina 1, Tomić 1, Irman 1, Jakše 2, Udovč, Rašo D., Papež 8 (4), Brajer, Kukman, Matko, Ban 1, Klončar.
* Sedemmetrovke: Koper 7 (8), Krka 6 (6).
* Izključitve: Koper 16, Krka 12 minut.
* Rdeč karton: Papež (60.).