rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 22.10.2017 21:17:49

Maribor Branik - LL Grosist Slovan 29:24 (16:13)

Rokometaši mariborskega Branika so v 7. krogu lige NLB premagali LL Grosist Slovan z 29:24 (16:13).

* Dvorana Lukna, gledalcev 130, sodnika: Igor in Dejan Ivančič (oba Gorišnica).
* Maribor Branik: Đurica, Čudič, Leben, Cvetko 4, Bogadi, Celminš 6, Sok 4, Ocvirk, Jerenec 1, Velkavrh 5, Ranevski 1, Stopar, Bezgovšek 2, Štumpfl 4, Sivić, Kete 2.
* LL Grosist Slovan: Jugovič, Nunčič, Podpečan, Prevolnik 1, Serdinšek-Ekart 3, Marinček, Bogdanič-Jenko 1, Marušič 3, Marojević 2 (1), Krivic, Fidel 5, Cigale, Kaučič 2, Novak, Sankovič 7, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (0), LL Grosist Slovan 4 (1).
* Izključitve: Maribor Branik 10, LL Grosist Slovan 14 minut.

Mariborski rokometaši so dosegli četrto zmago v državnem prvenstvu. Po zmagah nad tekmeci iz Novega mesta, Škofje Loke in Šmartnega pri Litiji so na kolena položili še igralce iz slovenske prestolnice ter zadržali četrto mesto na lestvici, medtem ko so Ljubljančani še vedno v spodnjem delu razpredelnice.

Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so prepričljivo odprli tekmo in po enajstih minutah povedli z 8:4, a nato so se v mariborski dvorani Lukna razigrali tudi Ljubljančani in štiri minute kasneje tekmo postavili v začetno izhodišče (8:8). Do konca polčasa se je odvijal izenačen boj, v končnici pa je bilo malenkost več preudarnosti na strani domačih rokometašev, ki so se na veliki odmor podali s prednostjo treh golov (16:13).

Varovanci gostujočega trenerja Bojana Čotarja so že v 40. minuti nevtralizirali zaostanek iz prvega polčasa in izenačili na 18:18, a nato so se prebudili tudi domači rokometaši in si pet minut kasneje znova priigrali štiri gole prednosti (23:19). Njihovega ritma ni porušila niti ljubljanska minuta odmora, v odločilnih trenutkih dvoboja so zaigrali zrelo in osvojili novi točki.

V mariborski ekipi sta bila najbolj učinkovita Andris Celminš s šestimi in Andraž Velkavrh s petimi goli, v gostujoči pa Robert Sanković s sedmimi in Dušan Fidel s petimi zadetki.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 3. novembra, gostila Urbanscape Loko, mariborska pa bo dan kasneje gostovala v Ormožu.