Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 09.09.2017 21:58:42

Krka - Maribor Branik 31:34 (15:19)

Rokometaši novomeške Krke so v 1. krogu lige NLB izgubili proti mariborskemu Braniku z 31:34 (15:19).

* Dvorana Marof, gledalcev 200, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 7, Bevec, Furdi, Didovič 6, Okleščen 3, Pršina, Irman, Jakše 1 (1), Udovč, D. Rašo, Papež 12 (4), Matko, Ban 1, Klobčar 1.
* Maribor Branik: Đurica, Čudič, Cvetko 3, Bogadi, Celminš 5, Sok 3, Šol 11, Velkavrh, Špende, Stopar 1, Bezgovšek, Štumpfl, Sivić, Kete 5, Žvižej 6 (1).
* Sedemmetrovke: Krka 5 (5), Maribor Branik 2 (1).
* Izključitve: Krka -, Maribor Branik 10 minut.

Mariborčani so imeli manjše težave v dolenjski prestolnici, na koncu pa so vendarle zasluženo osvojili dve točki.

Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni in enakovredni igri, končnica pa je bila v znamenju Mariborčanov. Ti so pri izidu 14:14 naredili delni izid 5:1 in si na polčasu priigrali štiri gole prednosti (19:15). Gostitelji so v drugo polovico tekme vstopili odločno in v 35. minuti izenačili na 19:19, negotovo pa je bilo do samega zaključka. V prelomnih trenutkih so znova več znanja in preudarnosti pokazali izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile in v 56. minuti povedli za tri gole (32:29), lepo zalogo v zadetkih pa ubranili vse do zadnjega zvoka sirene.

V mariborski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Žan Šol z enajstimi goli, še enega več je za novomeško dosegel Jernej Papež.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, mariborska pa v Kopru. Obe tekmi bosta v soboto, 16. septembra.

Značke: rokomet, dp