ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 28.05.2017 21:15:47

Gorenje Velenje - Koper 2013 34:24 (15:9)

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 9. krogu končnice za prvaka v ligi NLB premagali koprski Cimos s 34:24 (15:9).

* Rdeča dvorana, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje).
* Gorenje Velenje: Ferlin, Zaponšek, Cehte 4, Medved 4, Haseljić 1, Ovniček 3, Stojnić 1, Toskić 2, Mitrović 3, Potočnik 1, Golčar 4, Mazej 1 (1), Kleč, Gams 1, Nosan, Brumen 9 (3).
* Koper 2013: Capuzzo, Vončina, Vran, Dolenc, Grzentič 2, Vlah 5, Krečič 2, Matijaševič 4, Moljk, Gorela 4, Rapotec 1, Smolnik 1, Sokolič, Planinc 1, Bratkovič 5 (2).
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (4), Koper 2013 3 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Koper 2013 10 minut.

Velenjčani so vse možnosti za naskok na prvo mesto v državnem prvenstvu zapravili po porazih v Ribnici in Škofji Loki, na svoji zadnji domači tekmi v tej sezoni pa so na kolena položili Koprčane. Zasedba iz Šaleške doline bo v zadnjem krogu gostovala na "revialni" tekmi pri prvaku iz Celja, Koprčani pa po današnjem porazu v Rdeči dvorani nimajo več možnosti, da prehitijo tretjeuvrščene Ribničane.

Izbranci domačega trenerja Boruta Plaskana so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ko so v vseh segmentih rokometne igre zasenčili goste z Obale. Že v 14. minuti so si priigrali pet golov prednosti (10:5), najvišje vodstvo pa v 27. minuti, ko je Jure Golčar povišal na 15:8. V drugi polovici tekme niso popustili in ogrozili svoje zmage.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Matjaž Brumen z devetimi, v gostujoči pa Aleks Vlah s petimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 2. junija, gostovala v Celju, koprska pa bo dan kasneje gostila Ribnico Riko.

Značke: rokomet, dp