Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 20.05.2017 21:23:13

Riko strl Krko

Nikola Miljković
Rokometaši ribniškega Rika so v 8. krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali novomeško Krko s 33:30 (18:15).

* Dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Krka: Nunčič, Tomić, Brajer, L. Rašo 3, Jurečič 5, Lavrič, Didovič 2, Okleščen 11, Furdi 1, Pršina 2, Jakše 2, Udovč, D. Rašo, Bezgovšek, Matko 3 (3), Klobčar 1 (1).
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 7 (1), Horvat, Fink 4, Grebenc 3, Knavs 2, Henigman 2, Skušek 5 (2), Pucelj 3, Pahulje 1, Nosan, Kovačič 1, Setnikar 1, Kulenović 4, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Krka 5 (4), Riko Ribnica 3 (3).
* Izključitve: Krka 8, Riko Ribnica 14 minut.

Ribničani so se po zmagi v dolenjski prestolnici znova povzpeli na tretje mesto in imajo dva kroga pred koncem državnega prvenstva točko prednosti pred četrtouvrščenimi Koprčani. V primeru zmage v prihodnjem krogu nad Škofjeločani in porazu Koprčanov v Velenju si bodo že pred zadnjim dvobojem v tej sezoni, ko bodo gostovali na Obali, zagotovili tretje mesto, s tem pa bodo tudi ponovili svoj dosežek iz minule sezone.

Ribničani so temelje za četrto zmago v končnici za prvaka postavili že v prvi polovici tekme. Že po sedmih minutah so povedli s 5:2, najvišje vodstvo pa so si priigrali v 23. minuti (13:8). Drugi polčas so začeli prepričljivo in v 42. minuti povišali na 25:19, v sami končnici pa so močno popustili. Novomeščani so se po golu Grege Okleščena dobri dve minuti pred koncem dvoboja približali na gol (31:30), po zadetkih Uroša Knavsa in Alena Kulenovića pa je bilo jasno, da bosta točki romali v deželo suhe robe.

V ribniški ekipi sta bila najbolj učinkovita Patrik Leban s sedmimi in Janez Skušek s petimi zadetki, v novomeški pa Okleščen z 11 in Jan Jurečič s petimi goli.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v četrtek, 25. maja, gostila Celje Pivovarno Laško, ribniška pa bo dan kasneje gostila Urbanscape Loko.

Značke: rokomet, dp