Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 01.04.2017 22:34:19

Celjani zavzeli Bonifiko

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 3. krogu končnice za prvaka v ligi NLB v gosteh premagali Koper 2013 z 31:27 (17:12).

Koper 2013 - Celje Pivovarna Laško 27:31 (12:17)
* Dvorana Bonifika, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Knez (Ajdovščina).
* Koper 2013: Vončina, Vran, Dolenc, Grzentič 2, Vlah 8, Krečič, Matjaševič 4, Gašperšič 2, Moljk 1, Gorela 1, Zugan, Rapotec 1, Smolnik 3 (2), Sokolič 3, Planinc 1, Bratkovič 1.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić 1, Malus 1, Babarskas 1, Janc 4, Razgor, Suholežnik, Marguč, Grošelj, Poteko, Zarabec 3, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar 7, Žvižej 7 (4), Bečiri 1.
* Sedemmetrovke: Koper 2013 2 (2), Celje Pivovarna Laško 4 (4).
* Izključitve: Koper 2013 12, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Celjani so na Obali dosegli tretjo zmago v končnici za prvaka in zaradi boljše razlike v golih znova prevzeli vodilno mesto pred Velenjčani, ki imajo v drugem delu državnega prvenstva prav tako 100-odsotni izkupiček.

Izbranci gostujočega trenerja Branka Tamšeta so na zelo prepričljiv način odprli dvoboj v Bonifiki in že po pičlih desetih minutah igre povedli s 7:1. Državni prvaki so bili vselej za korak pred Koprčani, ki pa so po slabem uvodu vendarle strnili svoje vrste in bili vse bolj enakovredni absolutnim favoritom iz Celja. V 25. minuti so znižali na 10:13 in prisilili Tamšeta, da je zahteval minuto odmora, po delnem izidu 3:0 pa so Celjani znova povišali na +6 (16:10).

Drugi polčas je bil na las podoben prvemu. Celjani so uvodoma prevladovali in v šesti minuti nadaljevanja povišali na 19:12, kar je bilo tudi njihovo najvišje vodstvo na tekmi. A izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića se niso predali, v nadaljevanju tekme so pokazali veliko svojih dobrih vrlin. V 47. minuti so po brezkompromisni predstavi znižali na 21:23, v 56. minuti pa - po golu Žige Smolnika - na 26:27. Prelomni trenutki dvoboja so vendarle minili v znamenju celjskih rokometašev, po pomembni obrambi Ivana Gajića sta Luka Žvižej in Blaž Janc slabi dve minuti pred koncem povišala na 29:26, lepa zaloga pa jim je zagotovila tudi mirno in nestresno končnico.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Žiga Mlakar in Luka Žvižej, ki sta dosegla po sedem golov, enega več je pri Koprčanih dosegel Aleks Vlah.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila velenjsko Gorenje, celjska pa novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 8. aprila.

Značke: rokomet, dp, celje, koper, gorenje