Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 23.03.2017 21:20:41

Ribničani nemočni proti Celju

ALESFEVZER.COM
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 2. kroga končnice za prvaka lige NLB premagali Riko Ribnico s 35:27 (19:12).

Rokometaši Celja Pivovarne Laško in Rika Ribnice so z različnim uspehom začeli tekmovanje v ligi za prvaka. Celjani so v prvem krogu premagali Urbanscape Loko s 36:25, Ribničani pa so klonili proti Gorenju s 25:29.

Gostje so nastopili še vedno oslabljeni, zaradi poškodbe ne morejo računati na enega najpomembnejših mož Patrika Lebana.

Danes so domačini potrebovali kakšnih deset minut, da so si priigrali prvo večjo prednost. Po vodstvu s 6:2 in nato 9:3 so gostje vzpostavili ravnotežje, a se niso mogli približati bolj kot na 11:15 pet minut pred koncem prvega dela. A so Celjani dogovorili z delnim izidom 4:1, kar jim je ob polčasu prineslo zanesljivo prednost sedmih golov (19:12).

V nadaljevanju je bilo hitro jasno, da Ribničani, ki jih v nedeljo čaka evropsko gostovanje v pokalu EHF v Berlinu, ne bodo kos Celjanom. Prednost domače ekipe je naraščala, počasi so Celjani prišli do + 10 (35:25), v sami končnici tekme pa so gostje z dvema zadetkoma le nekoliko ublažili poraz.

Pri domačih je Luka Žvižej z osmimi goli postavil tudi strelski dosežek tekme, enega manj je pri Ribničanih zbral Nik Henigman, ki pa je šestkrat zadel v nadaljevanju tekme.

V naslednjem krogu bodo 1. aprila Celjani gostovali v Kopru, Ribničani pa bodo 30. marca gostili Krko.

Celje Pivovarna Laško - Riko Ribnica 35:27 (19:12)

Celje: Dvorana Zlatorog, sodnika: Teršek (Hrastnik), Leskovec (Celje).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Malus 3, Babarskas 1, Janc 4, Razgor 1, Sukoležnik 1, Marguč 3 (2), Grošelj 1, Poteko 1, Zarabec 5, Kodrin, Mačkovšek 2, Mlakar 4, Žvižej 8, Bećiri 1.
Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Fink 1, Grebenc 2, Knavs 1, Henigman 7, Skušek 1, Pucelj 1, Pahulje, Nosan 5 (1), Kovačič 4, Kljun, Setnikar 3 (2), Kulenović 2, Košmrlj.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 2 (1), Riko Ribnica 5 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Riko Ribnica 8 minut.