vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

1 12.02.2017 21:07:33

Koprčani nasmejani iz Ribnice

Rokometaši Kopra 2013 so v tekmi 19. kroga lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 29:28 (15:16).

Osrednja tekma 19. kroga se je končala z zmago koprskih rokometašev, ki so Ribničanom prizadejali prvi poraz v državnem prvenstvu in se jim približali na dve točki zaostanka.

Večji del je bila tekma izenačena, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so več preudarnosti in modrosti prikazali Primorci. Eden od junakov dvoboja je bil tudi vratar Jure Vran, ki je v končnici tekme dobesedno zaklenil svoja vrata in nanizal nekaj neverjetnih obramb, v napadu pa je blestel Žiga Smolnik z 12 zadetki.

Večji del dvoboja se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, koprska zasedba pa je pridoma izkoristila "utrujenost" domačega moštva po četrtkovi naporni mednarodni tekmi s Füchsejem iz Berlina v pokalu EHF, ki se je v Ribnici končala z zmago nemške ekipe.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so bili večji del tekme v rahli prednosti in v 48. minuti vodili s 26:23, a nato jim je padla zbranost, kar so gosti izkoristili. V 55. minuti so izenačili na 27:27, odločilna gola za zmago pa sta prispevala Nino Grzentič in Adam Bratkovič, varovanci gostujočega trenerja Zorana Jovičića pa so v zadnjih dvanajstih minutah naredili delni izid 6:2.

V zmagoviti ekipi sta se poleg Smolnika izkazala Uroš Rapotec in Bratkovič, ki sta dosegla po pet golov, v poraženi pa je Blaž Nosan dosegel devet zadetkov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 15. februarja, gostovala v Mariboru, koprska pa bo v soboto, 18. februarja, gostila Dobovo.

Riko Ribnica - Koper 2013 28:29 (16:15)
* ŠC Ribnica, gledalcev 900, sodnika: Žibret (Trbovlje) in Majer (Trebnje).
* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 1, Fink 2, Grebenc 2, Knavs 3, Henigman 2, Skušek, Pahulje, Nosan 9 (4), Kovačič 4, Kljun, Setnikar 1, Kulenović 4, Košmrlj.
* Koper 2013: Vončina, Vran 1, Grzentič 3, Vlah, Matjaševič 1, Moljk, Gorela, Rapotec 5, Smolnik 12 (6), Sokolič 2, Planinc, Bratkovič 5.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (4), Koper 2013 6 (6).
* Izključitve: Riko Ribnica 8, Koper 2013 14 minut.