0 12.11.2016 22:49:35

Ribničani po drami še naprej nepremagani

Arsen Perić
Tekme 11. kroga 1. A DRL so bili v senci dvoboja lige prvakov v knežjem mestu.

Rokometaši Ribnice tudi potem, ko so se v letošnjem prvenstvu z vsakem od tekmecev pomerili po enkrat, ostajajo nepremagani na vrhu lestvice slovenskega prvenstva. Kaj lahko bi se obrnilo tudi drugače. Ko je David Kovačič v 57. minuti povišal na 24:20, so domači navijači sicer že začeli slaviti, Dolenjci pa so z neučinkovitostjo v končnici ponudili Gorenjcem priložnost, da si priborijo vsaj točko. Mario Cingesar je v zadnjih minutah dosegel oba gola za rokometaše iz Škofje Loke, v zadnjem in bržkone najpomembnejšem napadu na tekmi pa se mu je vendarle zatresla roka. A razloge za poraz bodo morali gostje poiskati sami, saj so bili ob točko tudi zaradi dveh zgrešenih sedemmetrovk, pa številnih neizkoriščenih priložnosti ob igri z igralcem več.

Koprčani so bili favoriti v boju s Hrastničani, a so si novi točki dokončno zagotovili šele v drugem delu tekme, potem ko so domačine trli večji del prvega polčasa, ko je bila njihova prednost le gol ali dva.

Zadnjeuvrščeni rokometaši iz Izole so po pričakovanju klonili proti ekipi z vrha lestvice. Domači so bili sicer dokaj enakovreden tekmec večji del prvega polčasa, ko so po začetnem zaostanku prišli do izida 5:5 in 6:7, gostje pa so si nato ob koncu prvega dela priigrali majhno prednost, ki jo je le na -2 znižal Mladen Radojevć. Nadaljevanje je bilo nato precej podobno. Izola je bila blizu do sredine drugega dela, ko je zaostajala s 15:16, potem pa se je domačim ustavilo v napadu. Deset minut so neuspešno skušali doseči zadetek, v tem času pa je Krka nanizala pet golov. Pri 22:17 v 55. minuti je bilo tako že jasno, da bosta točki odšli na Dolenjsko.

Rokometaši Dobove so se z zmago nad Korošci po pričakovanjih prebili na četrto mesto na razpredelnici, do zmage pa so prišli precej težje, kot to kaže končni izid. Ormožani so svoje navijače razveselili z novo zmago in dvema novima točkami. Videli so le zanimiv uvod, ko so mariborski rokometaši v prvih 10, 15 minutah držali ravnotežje z gostitelji, ki so nato v drugem delu prvega polčasa vodstvo 8:6 z delnim izidom 8:4 do menjave strani spremenili v velikih šest golov naskoka. Že pred tem so gostitelji vodili tudi s 13:7 in 15:9.

Trebanjci so v dvoboju iz druge polovice prvenstvene razpredelnice vknjižili načrtovani točki proti Ptujčanom in se vsaj nekoliko nekoliko oddaljili od položaja, ki pomeni boj za preživetje v prvoligaški druščini.

Riko Ribnica – Urbanscape Loka 24:23 (14:11).

Ribnica - Športna dvorana. 600 gledalcev. Sodnika: Turnšek, Škvarč.

Riko Ribnica: Leban 4 (4), Fink 1, Grebenc 5, Knavs, N. Henigman 6, Skušek 3 (1), Pucelj 1, J. Henigman, Pahulje, Klarič, Kovačič 3, Erak, Kljun, Perovšek, Kulenović 1, Košmrlj.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 3, Šibanc 1 (1), Gartner 2, Kavčič 6, Štremfelj 1, Rant, Cingesar 3, Bradeško 1, Damian 2 (2), Panjtar 1, Pipp, Jesenko 1, Plestenjak, Maček, A. Vrbinc, Jamnik 2.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (5), Urbanscape Loka 5 (3).

Izključitve: Riko Ribnica 16 minut, Urbanscape Loka 4.

Dol TKI Hrastnik - Koper 2013 27:32 (12:15)

Hrastnik - Dvorana Dolanka. 350 gledalcev. Sodnika Kavalar (Celje), Vidic (Ljubljana).

Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc, Brilej 3, Klepej 2, Ajdari 6 (4), Zore 1, Bauhreim 3, Guček 2, Hribšek 1, Mikanović 5, Ramić 1, Ribič 1, Simončič, jazbec 2, Sikošek.

Koper 2013: Dolenc, Grzentič 1, Vlah 10, Krečič 3, Matijaševič, Gašperšič 3, Vončina, Vran, Gorela, Zugani, Rapotec 5, Smolnik 3 (1), Sokolič 1, Planinc 3, Bratkovič 3.

Sedemmetrovke: Dol Tki Hrastnik 4 (4), Koper 2013 1 (1).

Izključitve: Dol Tki Hrastnik 4, Koper 2013 4 minute.

Rdeči kartoni: -

Istrabenz Plini Izola – Krka 18:26 (10:12)

Izola - Dvorana Kraška. Sodnika Pajič (Krško), Pirc (Hrpelje).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Jurič, Stopar 1 (1), Božič 2, Beganovič, Zorič-Stepančič, Selišnik, Čolić, Žgavec 2, Logar, Vuković 6, Poberaj-urh 2, Radojević 3, König, Redžič 2, Madžarevič.

Krka: Nunčič, Rašo 3, Jurečič 7 (3), Lavrič, Didovič, Okleščen 7, Pršina, Tomić, Irman, Jakše, Rašo, Bezgovšek, Orlič 8, Adamčič 1, Klobčar.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 2 (1), Krka 3 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 10, Krka 10 minut.

Dobova - Slovenj Gradec 2011 31:21 (15:13)

Dobova - Dvorana OŠ Dobova, gledalcev 250, sodnika: Leskovec, Majer.

Dobova: Miklavčič 4 (1), Zafran 1, Humek, Rožman 1, Seferović 7, Toporišič, Hardović 2, Prezelj, Supančič, Koprivc 7, Kučič 3, Cigler 1, Smojver, Hotko 6 (5), Blaževič.

Slovenj Gradec 2011: Bojić, Šavc 1, Cvetko 2, Bulovič, Hartman, Kašnik, Beđeti 1, Gorenjak 2, Voršič, Šol 7, Poklič 2, Drobež 4, Soldo 1, Celminš 1.

Sedemmetrovke: Dobova 6 (6), Slovenj Gradec 2011 2 (0).

Izključitve: Dobova 10 minut, Slovenj Gradec 2011 8.

Rdeči karton: Šol (47.).

Jeruzalem Ormož - Maribor Branik 31:23 (16:10)

Ormož - Športna dvorana na Hardeku. 300 gledalcev 300. Sodnika: Mar. Pirc, Mat. Pirc.

Jeruzalem Ormož: Kavčič, Petrovič, Zidarič, Čudič 3, Žižek-Cvetko, Grabovac, Šutalo, Žuran 5, Kocbek 4, Balant, Kosi 9 (4), Ozmec 1, Mesarič 2, Hebar, Rajšp 1, Cirar 6.

Maribor Branik: Bogadi 1, Čančar, Čudič, Sok 2, Belošević, Tomić, Hrastnik 1, Leben, Velkavrh 7, Špende 5, Verdinek 6, Stopar, Štumfelj 1, Ivković, Pete, Kastelic.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (4), Maribor Branik 0.

Izključitve: Jeruzalem Ormož 16 minut, Maribor Branik 20.

Trimo Trebnje - Drava Ptuj 34:20 (16:9)

Trebnje - Dvorana OŠ Trebnje. Sodnika: Deržek, Čretnik.

Trimo Trebnje: Cvetko 2, Djurdjević 3 (1), Florjančič 6, Grojzdek, Murčehajić 4 (1), Skol, Kotar 3 (1), Sikošek Pelko 1, Udovič 4, Sašek 4, Grandovec, Mlakar 1, Mikec 2 (1), Brana, Urbič.

Drava Ptuj: Rosič, Rajič 1, Sitar 1, Žuran 4, Jeftič 2, Bračič, Maroh 2, Hrupič 4 (1), Šalamun, Gregorc 5 (2), Reisman, Jensterle, Sabo, Krasnič, Belič, Prvonožac..

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (4), Drava Ptuj 3 (3).

Izključitve: Trimo Trebnje 12 minut, Drava Ptuj 16.