Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 29.10.2016 20:59:35

Derbi kroga še neporaženi Ribnici

Nikola Miljković
Ribnica je v domači dvorani odpravila Maribor, Koper pa je v gosteh stežka strl razigrano Dobovo.

Vodilni rokometaši iz Ribnice so v osrednji tekmi kroga na kolena položili v minulih sezonah veliko uspešnejše tekmece iz štajerske prestolnice, ki navzlic tretjemu porazu v tej sezoni ostajajo v zgornji polovici prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega stratega Roberta Beguša so podjetno začeli obračun in že po devetih minutah povedli s 5:1, a gostitelji niso vrgli puške v koruzo. Počasi so ujeli pravi ritem in se hitro približali na dva gola zaostanka (6:8), navkljub dokaj izenačeni predstavi pa niso mogli bližje. Gostitelji so igrali zelo preudarno, vseskozi so imeli od dva do štiri gole prednosti, Mariborčanom pa v nobenem trenutku niso omogočili, da bi jim bolj resno zadihali za ovratnik. Na koncu so slavili za tri gole.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Janez Skušek z devetimi in Patrik Leben s šestimi goli, v gostujoči pa je Matic Verdinek dosegel sedem zadetkov.

Ribniška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, mariborska pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta v sredo, 9. novembra.

Koper strl Dobovo

Rokometaši Kopra 2013 so v 9. krogu 1. slovenske lige v gosteh premagali Dobovo s 23:22 (13:12).

Dobova v tej sezoni kaže silno všečne in učinkovite predstave, v devetem krogu pa se je zelo dobro kosala s Koprom, ki v odsotnosti Celja in Velenja v prvem delu državnega prvenstva sodi med bolj potentne ekipe na domačem prizorišču. Primorska ekipa si je zmago izborila v izdihljajih tekme, odločilni gol pa je prispeval Žiga Smolnik.

Prva polovica tekme se je razpletla po okusu primorskih rokometašev, ki so bolj ali manj nadzorovali tekmece iz Posavja. Gostitelji so v drugem polčasu prikazali veliko bolj udarno predstavo, že v 32. minuti pa so povedli s 14:13. V nadaljevanju se je razplamtel ogorčen boj za vsak košček igrišča, v šahovskem boju pa so več preudarnosti v odločilnih trenutkih tekem prikazali izbranci gostujočega trenerja Zorana Jovičića.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Grega Krečič in Adam Bratković, oba sta dosegla po šest golov, enega več je pri gostiteljih dosegel Izidor Hotko.

Zasedba iz Dobove bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, koprska pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v sredo, 9. novembra.

Krka komajda prek Drave

Krka je nekoliko težje, a vendarle osvojila načrtovani točki in zadržala svoje visoko mesto tik pod vrhom prvenstvene lestvice, medtem ko Drava ostaja v spodnji polovici razpredelnice.

Po prvem polčasu je kazalo na dokaj zanesljivo zmago domačih rokometašev, ki so si po dvajsetih minutah priigrali sedem golov prednosti (13:6), a so se Ptujčani v nadaljevanju prebudili in v 44. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (20:20), pet minut kasneje pa Dolenjce pahnili v zaostanek (22:23). V razburljivi končnici so bili srečnejši domači rokometaši, pri izidu 25:25 pa je odločilni zadetek za Novomeščane dosegel Aljaž Lavrič.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Jan Jurečič z osmimi in Lavrič s šestimi goli, vratar Aleksandar Tomić pa je zbral kar 21 obramb. V gostujoči je Jurij Jensterle dosegel sedem zadetkov.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu gostila trebanjski Trimo, ptujska pa Dol TKI Hrastnik. Obe tekmi bosta v sredo, 9. novembra.

Remi v Trebnjem

Rokometaši trebanjskega Trima so se v 9. krogu 1. slovenske lige z Urbanscape Loko razšli z neodločenim izidom 23:23 (9:12).

Gostje iz Škofje Loke so dobro odprli tekmo, vodili ves prvi polčas in na odmor odšli s prednostjo treh golov. A domačini, ki so sicer na prvenstveni lestvici uvrščeni tri mesta nižje od tokratnih konkurentov, se niso zlahka predali. V drugem delu so zaigrali bolj zbrano in hitro izničili prednost gostov, Klemen Sašek je v 34. minuti zadel za priključek na 12:12.

Ločani so v nadaljevanju prav tako strnili goste in gostiteljem v nadaljevanju bežali za gol ali dva. Deset minut pred koncem tekme so preko Alena Šibanca znova pobegnili na plus 3 (21:18). Trebanjci so vseskozi lovili priključek in ga preko Miloša Djurdjeviča minuto pred koncem tudi dosegli (23:23). Ob neuspelem poskusu za vodstvo na obeh straneh se je tekma končala z delitvijo točk.

Prvi strelec Trima je bil s petimi goli Tevž Grandovec, pri Loki jih je Grega Jamnik dosegel osem.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, škofjeloška pa bo gostila Istrabenz Pline Izolo. Obe tekmi bosta v sredo, 9. novembra.

Zmaga za Ormož

Ormož je v domačem Hardeku z 28:27 ugnal Dol TKI Hrastnik. Gostitelji so suvereno začeli, a neprepričljivo končali obračun z novinci na prvoligaški sceni, na koncu pa vendarle osvojili obe točki po odločilnem golu, ki ga je prispeval Dominik Ozmec.

Po prvem polčasu je kazalo na zanesljivo zmago vinarjev, ki so si v 24. minuti priigrali osem golov prednosti (14:6), lepo zalogo v golih pa imeli tudi po koncu prvega polčasa (17:10). A Zasavci so v drugi polovici tekme vse postavili na glavo in se v 42. minuti približali na gol zaostanka (20:21), v 51. minuti pa izenačili (25:25). Gledalci v dvorani na Hardeku se kar niso mogli načuditi tako spremenljivi predstavi njihovih ljubljenčkov, ki pa so v izdihljajih tekme vendarle poskrbeli, da sta točki ostali doma.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Rok Žuran z devetimi in Gal Cirar s sedmimi zadetki, v gostujoči pa je Gregor Klepej dosegel deset golov.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Kopru, zasedba iz Dola pa bo gostovala na Ptuju. Obe tekmi bosta v sredo, 9. novembra.

Krka - Drava Ptuj 26:25 (15:12)

* Dvorana Marof, sodnika: Vidic (Ljubljana) in Knez (Trbovlje).

* Krka: Brajer, Nunčič, Tomić, L. Rašo 1, Jurečič 8 (2), Lavrič 6, Didovič 2, Okleščen 3, Pršina, Irman 2, Jakše 2, Udovič, D. Rašo, Bezgovšek 1, Adamčič 1, Klobčar.

* Drava Ptuj: Herman, Janžekovič, Rajić 3, Žuran, Jerenc 1, Jeftić 1, Bračič, Maroh 2, Lesjak 3, Belec, Hrupič 5, Šalamun 2, Gregorc 1 (1), Reisman, Jensterle 7, Belič, Prvonožac.

* Sedemmetrovke: Krka 3 (2), Drava Ptuj 1 (1).

* Izključitve: Krka 6, Drava Ptuj 6 minut.

Riko Ribnica - Maribor Branik 34:31 (18:14)

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Žibret in Teršek (oba Trbovlje).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 6 (3), Fink 3, Grebenc 5, Knavs, Henigman, Skušek 9 (4), Pucelj 2, Pahulje, Kovačič 2, Erak 2, Kljun, Kulenović 5, Košmrlj.

* Maribor Branik: Pernek, Stopar 1, Bogadi 4, Čančar 3 (1), Čudič, Sok 3, Beloševič, Tomič, Hrastnik 2, Leben, Velkavrh 3, Špende 2, Verdinek 7, Stopar, Štumpfl 3, Ivkovič, Kete 3.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 8 (7), Maribor Branik 1 (1).

* Izključitve: Riko Ribnica 8, Maribor Branik 10 minut.

Trimo Trebnje - Urbanscape Loka 23:23 (9:12)

* Dvorana OŠ, sodnika: Backović in Palačković (oba Ljubljana).

* Trimo Trebnje: Brana, Cvetko, Djurdjević 1, Florjančič 1, Grojzdek, Murčehajić 2, Skol 4 (3), Kotar 2, Sikošek Pelko, Udovič 4, Sašek 3, Željko, Mlakar, M. Grandovec 1, T. Grandovec 5, Mikec.

* Urbanspace Loka: A. Vrbinc 1, Panjtar, M. Vrbinc, Šibanc 3, Kavčič 6, Štremfelj 1, Rant, Cingesar, Bradeško 2, Damjan 1, Pipp, Jesenko 1, Plestenjak, Maček, Jamnik 8 (2).

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Urbanscape Loka 3 (2).

* Izključitve: Trimo Trebnje 6, Urbanscape Loka 2 minuti.

Dobova - Koper 2013 22:23 (12:13)

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Leskovec (Celje).

* Dobova: Prezelj, Miklavčič 2, Zafran, L. Humek, Rožman, K. Humek, Seferović 3, Toporišič, Baznik, Hardović 2, Supančič, Koprivc 4, Kučič 3, Cigler, Smojver 1, Hotko 7.

* Koper 2013: Vončina, Vran, Grzentič, Vlah, Krečič 6, Matjaševič 1, Gašperšič 1, Moljk, Gorela, Zugan 1, Rapotec 5, Smolnik 2 (1), Sokolič 1, Planinc, Bratkovič 6 (3).

* Sedemmetrovke: Dobova 4 (4), Koper 2013 5 (4).

* Izključitve: Dobova 12, Koper 2013 16 minut.

Jeruzalem Ormož - Dol TKI Hrastnik 28:27 (17:10)

* Dvorana na Hardeku, sodnika: Turnšek (Celje) in Majer (Trebnje).

* Jeruzalem Ormož: Balent, Šutalo, Kavčič 3, Petrovič, Ocvirk 1, Zidarič, Čudič 4 (4), Ciglar, Grabovac, Žuran 9, Kocbek 1, Balent, Kosi, Ozmec 3, Mesarič, Hebar, Cirar 7.

* Dol TKI Hrastnik: Seme, Škorc, Brilej 3, Klepej 10 (2), Ajdari 3 (2), Zore 2, Bauhreim, Guček 2, Hribšek 2 (1), Mikanović 3, Ramić 2, Ribič, Jakopič, Simončič, Sikošek.

* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (4), Dol TKI Hrastnik.

* Izključitve: Jeruzalem Ormož 14, Dol TKI Hrastnik 14 minut.