Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 27.04.2016 19:39:11

Maribor s tesno zmago začel drugi del prvenstva

Arsen Perić
Rokometaši Maribora Branika so v 1. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka premagali Urbanscape Loko s 24:23

Mariborski rokometaši so osvojili pričakovani in želeni dve točki, toda za to so se morali dodobra potruditi, saj jih je Urbanscape Loka ogrožala vseh 60 minut.

Izbranci Slavka Iveziča so prvo tekmo končnice pred domačimi gledalci začeli dobro, prvič na tekmi pa je bila škofjeloška zasedba v vodstvu v 12. minuti, takrat je bilo 4:3. Štiri minute kasneje so bili domači spet v rezultatski prednosti, jo še enkrat iz rok izpustili v 22. minuti (8:9), toda ko so dve minuti pred koncem prvega polčasa povedli z 11:10, prednosti niso več izpustili iz rok.

Toda gosti so bili kljub vsemu nevarni do konca tekme. Tudi ko so Mariborčani vodili za tri gole, so jo znali igralci Bojana Čotarja izničiti. V 52. minuti je domača ekipa vodila za štiri gole (22:18) in kazalo je, da je odpora gostov konec, vendar je Urbanscape Loka še enkrat ujela priključek, v 59. minuti je Aleks Kavčič zadel za 23:24, toda za kaj več jim je zmanjkalo časa in moči.

Prvi strelec tekme je bil Tim Bogdanič-Jenko, ki je dal devet golov, sedem s sedmih metrov.

Maribor Branik v naslednjem krogu čaka Riko Ribnica, Urbanscape Loko pa Gorenje Velenje. Obe tekmi bosta v soboto.

Maribor Branik - Urbanscape Loka 24:23 (12:11)

* Dvorana Tabor, gledalcev 250, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).
* Maribor Branik: D. Cingesar 4, Žmavc, Kaleb 1 (1), Špelić 5 (1), Jamnik 2, Poklar 1, Čudič, Sok 2, Beloševič, Hrastnik, Fidel 3, Brajović 3, Čagalj, Kočar, Bećiri 2, Kastelic.
* Urbanscape Loka: M. Vrbinc 2, Rakovec, Šiban 1, Gartner, Bogdanič-Jenko 9 (7), Kavčič 3, Štremfelj, Jeseničnik, Dolenec 3, M. Cingesar, Bradeško 4, Panjtar, Rant 1, Rebič, A. Vrbinc.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 2 (2), Urbanscape Loka 8 (7).
* Izključitve: Maribor Branik 10, Urbanscape Loka 6 minut.
Značke: rokomet, maribor, loka