Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 14.01.2018 22:44:44

Hrvatje in Francozi po drugih zmagah že v drugem delu EP

sn
V 2. krogu predtekmovalne A skupine na evropskem prvenstvu v rokometu je v Splitu Hrvaška premagala Islandijo 29:22 in se po drugi prepričljivi zmagi že uvrstila v drugi del, kar je v skupini B uspelo tudi Franciji, ki je premagala Avstrijo s 33:26. Slovenija bo v ponedeljek ob 18.15 v Zagrebu igrala drugo srečanje z Nemčijo.

V prvem srečanju skupine A je Švedske za prvo zmago premagala Srbijo s 30:25 (16:10), svetovni podprvaki Norvežani pa v prvem dvoboju 2. kroge skupine B v Poreču Belorusijo ugnali s 33:28 (15:12).

Gostitelji prvenstva so do druge visoke zmage prišli v drugem polčasu, saj so prvi del dobili le z golom razlike. V drugem delu pa so povsem nadigrali tekmece in bilo je le vprašanje, kako visoka bo razlika. Za Hrvaško je Luka Cindrić zadel sedemkrat, Manuel Štrlek pa petkrat, pet golov pa je na drugi strani zmogel tudi Aron Palmarsson.

Tudi svetovni prvaki Francozi niso imeli veliko dela in so proti Avstrijcem že po prvem delu vodili s petimi goli razlike. Vincent Gerard je v pol ure zbral devet obramb, Timothey N'Guessan pa je bil s sedmimi goli prvi strelec.

Srbi so sedem minut pred koncem pri zaostanku za gol (22:23) zgrešili protinapad za izenačenje, potem pa so štirikratni evropski prvaki Švedi dosegli tri gole v nizu in na koncu vpisali gladko zmago s petimi zadetki razlike. Skandinavci so že v deveti minuti povedli z 8;3 ter do sredine drugega dela vodili s štirimi, petimi goli naskoka. V vratih je blestel Mikael Appelgren, ki je zbral kar 19 obramb.

Albin Lagergren je bil prvi strelec zmagovalcev s petimi goli, po štiri so dosegli Johan Jakobsson, Niclas Ekberg in Lukas Nilsson. V selekciji Srbije sta bila najbolj učinkovita Nemanja Ilić (5) in Petar Nenadić (4).