Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

0 26.11.2017 20:56:43

Ribničani v drugo zmagali, a ostali brez Evrope

Rokometaši Rika Ribnice so v povratni tekmi tretjega kroga pokala EHF premagali finsko ekipo Cocks z 29:25 (14:10), a vseeno ostali brez skupinskega dela tega tekmovanja. Na prvi tekmi so Finci namreč zmagali s 24:17.

* ŠC Ribnica, sodnika: Sniurevičius in Grigalionis (oba Litva).
* Riko Ribnica: Horvat, Fink 2, Vujačić 3, Knavs 1, Henigman 10, Skušek 6 (5), Koprivc 2, Pahulje, B. Nosan 4, Klarič, Kovačič 1, M. Nosan, Batinič, Perovšk, Setnikar, Košmrlj.
* Cocks: Zajcev, Bačko 2, Tamminen 5, Lukjančuk, Županjac 3 (1), Syrjälä 1, Rönnberg 10 (3), Nenita 3, Alander, Kovalenko, Morkunas, Westerlund 2, Basarić, Citov, Šicko.
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 5 (5), Cocks 4 (4).
* Izključitve: Riko Ribnica 12, Cocks 16 minut.
* Rdeč karton: /.

Rokometaši Ribnice so navkljub zmagi z 29:25 na povratni tekmi tretjega kroga pokala EHF ostali brez skupinskega dela tega tekmovanja, saj so si napredovanje močno otežili že pred tednom dni na Finskem. Pred domačimi gledalci so sicer poskušali izničiti zaostanek in izločiti ekipo Cocks, a na koncu ostalih praznih rok.

Igralci iz dežele suhe robe so imeli vajeti igre vseskozi v svojih rokah. Sredi polčasa so prišli najprej do vodstva z dvema goloma prednosti, zatem še štirimi - blestel je predvsem slovenski reprezentant Nik Henigman, ki je zadel pet od prvih 12 golov Ribnice -, toliko sta bili tudi ekipi narazen ob velikem odmoru.

Gosti so na začetku drugega polčasa zaostanek prepolovili in vseskozi zaostajali za dva ali tri gole, štiri gole prednosti so si Ribničani spet priigrali v samem zaključku tekme, ko pa je bilo že davno prepozno.

Prva strelca tekme sta bila Nik Henigman in Finec Nico Rönnberg. Oba sta zadela po desetkrat.

Značke: rokomet, sta