Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 20.05.2017 17:19:02

Proštov Göppingen boljši od Bezjakovega Magdeburga

Arsen Perić
Rokometaši iz nemškega Göppingena so se uvrstili v nedeljski veliki finale evropskega pokala EHF, potem ko so na današnji prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja v svoji EWS Areni premagali Magdeburg s 33:29 (16:14).

Domača ekipa slovenskega vratarja Primoža Prošta je imela vse niti v svojih rokah, saj je vodila od prve do zadnje minute. Petnajst minut pred koncem tekme so si gostitelji priigrali lepo prednost petih golov (25:20), a so se jim tekmeci iz Magdeburga, kjer igra tudi slovenski reprezentant Marko Bezjak, v 56. minuti približali na dva gola (28:26). V razburljivi končnici so igralci iz Göppingena vendarle ohranili mirno kri in zasluženo zmagali.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Srb Žarko Šešum z devetimi goli. V poraženi je Norvežan Christian O'Sullivan dosegel šest, Bezjak pa je prispeval tri zadetke.

Lanske zmagovalce pokala EHF - v tem tekmovanju so zmagali tudi v letih 2011 in 2012 - v nedeljo čaka zmagovalec dvoboja Saint-Raphael - Füchse Berlin.

Značke: rokomet, sta