»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 29.10.2016 18:12:56

Gorenje do zadnjega grozilo Meškovu

seha-liga.com
Pred reprezentančnim premorom so Velenjčani včeraj opravili z gostovanjem v Brestu, kjer so ostali brez novih točk.

Velenjska zasedba je v svojem sedmem dvoboju doživela četrti poraz in je na šestem mestu v desetčlanski ligi Seha. Po Celju, Zagrebu in Vardarju iz Skopja ji je mero vzela še beloruska zasedba iz Bresta.

Slovenski podprvaki iz Šaleške doline so v prvi polovici tekme nadzorovali beloruske prvake. Že v 13. minuti so si priigrali tri gole naskoka (7:4), prednost pa držali vse do konca polčasa. V drugem so jih gostitelji hitro ujeli (15:15), v razburljivem nadaljevanju pa se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran. V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo več modrosti na strani beloruskih rokometašev, ki so slabe dve minuti pred koncem izenačenega dvoboja izbrance Boruta Plaskana pahnili v zelo zahteven položaj, zaostanka dveh golov (24:26) pa nato Velenjčani več niso mogli nadoknaditi.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Alem Toskić s šestimi in Vid Levc s petimi goli.

Meškov Brest - Gorenje Velenje 26:24 (14:15)

* Športna palača Viktorija, gledalcev 3000, sodnika: Mitrevski in Todorovski (oba Makedonija).

* Meškov Brest: Pešić, Rutenka 1, Babičev, Kristopans 4, Jurinok 3, Nikulenkau 1, Stojković 2 (2), Tjumencev 1, Atman 5, Šumak, Vukić, Prodanović 2, Mijatović, Ostruško, Jamali 2, Šilović 2.

* Gorenje Velenje: Baznik, Zaponšek, Cehte 2, Medved 4, Ovniček 1, Levc 5, Stojnić, Toskić 6, Mitrović 1, Potočnik, Golčar 1, Kleč 1, Gams, Zaponšek, Ratajec, Nosan, Brumen 3 (1).

* Sedemmetrovke: Meškov Brest 3 (2), Gorenje Velenje 2 (1).

* Izključitve: Meškov Brest 6, Gorenje Velenje 8 minut.

Značke: gorenje, meškov, seha