Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 18.10.2016 19:14:47

Gorenje premagalo Metalurg

Rokometaši Gorenja Velenja so v današnji tekmi lige Seha premagali Metalurg Skopje s 23:18 (12:7).

Obračun slovenskih in makedonskih podprvakov se je odvil povsem po notah Velenjčanov. V prvi tekmi v ligi Seha po 5. oktobru in zmagi proti Izviđaću so varovanci Boruta Plaskana povsem nadigrali Metalurg in zasluženo prišli do tretje zmage v omenjenem tekmovanju.

Velenjčani so v prvih 20 minutah povsem šokirali tekmece. Že v sedmi minuti je semafor Rdeče dvorane kazal 4:1, gostujoči trener Lino Červar pa je vzel minuto odmora. Ta njegovi ekipi ni posebej pomagala, saj je velenjska igra s trdno obrambo in učinkovitim napadom uspešno bežala, svoje pa je dodal še vratar Rok Zaponšek. Po 20 minutah je bilo 9:3. Metalurg je nato bolje zaigral v preostanku prvega polčasa, ko so Velenjčani tudi zaradi številnih zapravljenih napadov tekmecem dopustili, da so se približali na 7:11, Blaž Kleč pa je poskrbel za +5 ob polčasu.

Gorenje je takoj na začetku drugega polčasa povečalo prednost na 14:7. V 36. minuti so Makedonci prišli na pet golov zaostanka, vendar so rokometaši iz Šaleške doline odgovorili z dvema goloma in vnovično prednostjo sedmih golov. V 47. minuti je bilo prvič na tekmi +9 in vse bolj je postajalo jasno, da bosta dve točki ostali v Velenju. Metalurg je v zadnjih petih minutah z delnim izidom 4:0 zgolj omilil poraz.

Junak tekme je bil Zaponšek, ki je od 27 strelov zbral 14 obramb. Brumen je bil prvi strelec tekme s šestimi goli.

Velenjčane naslednja tekma lige Seha čaka 8. novembra, ko bodo gostovali v Prešovu pri Tatranu.

GORENJE - METALURG 23:18 (12:7)

* Rdeča dvorana, sodnika: Cindrić in Gonzurek (oba Hrvaška).
* Gorenje Velenje: Baznik, Cehte 3, Medved 2, Ovniček, Levc, Stojnić, Toskić 2, Mitrović 4, Potočnik 3, Golčar 1, Kleč 2, Gams, Zaponšek, Ratajec, Nosan, Brumen 6 (1).
* Metalurg Skopje: Petrov 3, Drogriški 3, Kosteski 1, Tomovski, Obradović, Arsić, Kuzmanovski 3, Ilić 3, Jugurinovski, Pečenkovski, Nelovski 1, Taleski 3, Velkovski, Brajović 1, Peševski, Palevski.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (1), Metalurg Skopje 2 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Metalurg Skopje / minut.