Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 16.01.2016 21:21:08

Krim z zmago v četrtfinale pokala pokalnih zmagovalk

Rokometašice Krima Mercatorja so na povratni tekmi osmine finala pokala pokalnih zmagovalk premagale romunsko ekipo Municipal Craiova s 27:23 (15:12) in se uvrstile v četrtfinale. Prvo tekmo so Ljubljančanke izgubile z 29:30.

Izbranke Marte Bon so na Kodeljevem prišle do želenega. Po sicer slabem začetku so bile nato večino tekme boljše tekmice od Romunk in zasluženo prišle v četrtfinale tega tekmovanja. Ena junakinj je bila vratarka Sergeja Stefanišin, ki je ustavila 19 strelov tekmic.

Krimovke so v dvorani, kjer so dosegle svoje največje uspehe, zelo slabo začele tekmo. Številne napake pri podajah, tehnične napake, slabo zamišljene akcije in tudi izključitve so prispevale k hitremu in zanesljivemu vodstvu gostij.

Te so - ob dveh igralkah več na igrišču - že v sedmi minuti pobegnile na 5:1. Trenerka Marta Bon je nato zahtevala minuto odmora, a takoj zatem so Romunke povedle s 6:1. Toda v Krimova vrata je namesto Miše Marinček stopila izkušena Stefanišinova in v naslednjih minutah zbirala obrambo za obrambo, s čimer je omogočila nekaj protinapadov za znižanje zaostanka le na 6:7 v 14. minuti.

Minuto pozneje je Marija Obradović izid poravnala na 7:7, Tamara Mavsar pa je v 19. minuti poskrbela za prvo Krimovo vodstvo (9:8). Z boljšo obrambo so prednost povečale na 13:9 in 14:10 z zadetkoma Marije Obradović, na polčas pa odšle s tremi zadetki prednosti.

Krimovke so takšno prednost držale tudi v drugem polčasu, tudi po zaslugi Stefanišinove, ko pa je Mavsarjeva v 54. minuti zadela za 25:20, je bilo napredovanje med najboljših osem na dosegu roke. Ista igralka je zmago in preboj v četrtfinale potrdila v 56. minuti z golom za 26:20.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Všeč mi je bilo to, da nas dober začetek Craiove in slabši nas ni vrgel iz tira. Potem pa smo stopnjevale igro v skladu z dogovorom, igrale ekipno, izkušene so dodale še nekaj več, poudariti pa je treba tudi srčnost."

Tamara Mavsar, igralka Krima Mercatorja: "Vesela sem, da je poškodba za mano, saj je zdravje najpomembnejše. Za zadetke vemo, da je zaslužna cela ekipa, nekdo pač mora realizirati priložnosti. Meni je šlo na srečo v obeh tekmah zelo dobro. Ne vemo pa, kaj bi bilo, če danes ne bi imele v vratih legendarne Sergeje Stefanišin. Po slabem začetku smo se vrnile, ampak prav te slabe začetke bo treba popraviti, to je prvo, kar moramo narediti."

Krim Mercator - Municipal Craiova 27:23 (15:12)
* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 700, sodnici: Chritiansen in Hansen (obe Danska).
* Krim Mercator: Jurič, Luković, Milanović Litre 5, Mavsar 7, Avbelj, Stefanišin, Bajramoska 2, Beganović, Marinček, Omoregie 2, Zulić 1, Koren 3, Pandžić, Barić 4 (2), Obradović 3, Zrimšek.
* Municipal Craiova: Pasca, Horobet, Selaru 4, Georgescu, Živković 4, Petrescu, Landre, Živković, Andrei 3, Babeanu 7 (6), Florica 1, Iovanescu 3, Cioaric 1, Bonea.
* Sedemmetrovke: Krim Mercator 3 (2), Municipal Craiova 6 (6).
* Izključitve: Krim Mercator 8, Municipal Craiova 10 minut.