Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 09.11.2022 22:21:53

V pokalu je možno vse: Maribor je visel v Ljudskem vrtu, nato je na igrišče prišel Iličić ...

Grega Wernig
Mariborčani so z visoko zmago nad Muro vendarle lažje zadihali.

V Ljudskem vrtu v tej sezoni ni vse tako, kot bi moralo biti. Prvenstvo je po šestnajstih krogih bolj kot ne izgubljeno, več možnosti za osvojitev lovorike imajo vijoličasti tako v pokalnem tekmovanju.

V tretjem krogu so gostili Krko, ambiciozni drugoligaš pa se je izkazal za zelo žilavega nasprotnika. Še več, ekipa, ki jo s klopi vodi Mario Carević, je sredi prvega polčasa povedla prek Žura in s prednostjo enega zadetka tudi odšla na glavni odmor.

Po vrnitvi iz slačilnic so domačini prek Božića hitro poravnali rezultat, nato pa so se spustili v lov na dokončni preobrat. Naposled je prišlo tudi do tega, a je moral Damir Krznar pred tem opraviti dve pomembni menjavi. V 46. minuti je v igro najprej vstopil Marko Tolić, v 64. minuti še Josip Iličić in to je bilo dovolj.

Tolić je v 76. minuti poskrbel za vodstvo z 2:1, tri minute pozneje pa je po Iličićevi podaji končni rezultat postavil Žan Vipotnik. Maribor je tako napredoval z rezultatom 3:1.