0 11.09.2021 08:31:26

2. SNL: Začeli sta se z MINUTO MOLKA, neporaženih ekip NI VEČ

Jurij Kodrun
Danes in jutri preostale tekme sedmega kroga v drugoligaški druščini.

Uvodni tekmi sedmega prvenstvenega kroga v drugem kakovostnem razredu sta bili na sporedu že v petkovem večeru, obe sta se začeli z minuto molka v spomin na enega od velikanov slovenskega nogometa Danila Popivodo, ki se je v četrtek poslovil v 75. letu starosti.

Vodilni Kranjčani, ki prejšnji konec tedna v Lendavi prvič niso osvojili vsega izkupička, so gostili Dob, varovanci Jerneja Javornika so na dozdajšnjih preizkušnjah kar precej nihali. V gorenjski prestolnici so se predstavili v spodobni podobi in favoritom zagrenili življenje do te mere, da so se veselili vsega izkupička in Triglavu prizadejali prvi poraz. Neporaženih ekip v ligi ni več! Trenutek odločitve se je zgodil v 80. minuti, ko je v polno zadel Tristan Ciglar in se v petem nastopu v tej sezoni veselil svojega tretjega gola. V končnici do domačini kakopak vse stavili v napad, naposled je soigralcem ob prekinitvi v nasprotnem kazenskem prostoru poskušal pomagati tudi vratar, a brez želenega učinka.

Goričani v prejšnjem krogu niso bili dejavni. Okužbe s koronavirusom pri Krčanih so jim onemogočile gostovanje na stadionu Matije Gubca, po nekoliko daljšem premoru pa so se Miran Srebrnič in njegovi fantje veselili izjemno pomembne zmage, s katero so se Triglavu na vrhu približali na točko zaostanka. S tekmo manj … Primorci so bili boljši od Krke, ves izkupiček so si v končnici zagotovili v zgolj 120 sekundah; najprej je bil v 81. minuti uspešen Mirza Hasanbegović, kmalu zatem je za končnih 2:0 zadel Denis Cerovec.

Triglav – Dob 0:1 (0:0)

Kranj – 700 gledalcev, sodniki: Antič, Bensa, Knafelc.
Strelec: 0:1 Ciglar (80).
Triglav: Čadež, Šalja, Jakupovič (od 88. Bunić), Matič, Vršič (od 57. Pavlović), Čeh (od 73. Schweiger), Matić, Vuković, Kopač (od 88. Skok Jekovec), Kim (od 73. Zlatkov), Ivetić.
Roltek Dob: Čretnik, Avbelj, Šipek (od 88. Križnik), Gregorin (od 63. Zenković), Račić, Levec (od 71. Kasnik), A. Pišek, J. Pišek (od 71. Ciglar), Dajčman, Rems, Makovec.
Rumeni kartoni: Čeh, Ivetić, Kopač, Matič; Avbelj, Dajčman, Šipek, Makovec, Zenković.