Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

4 24.09.2020 18:35:19

ŠOK v Erevanu: Celjani so NESPAMETNO IZPUSTILI veliko priložnost! (video)

Jurij Kodrun
Dvoboj Ararata in Celja v tretjem krogu kvalifikacij za ligo Europa je v Erevanu odločil šele podaljšek.

Mogoče se bo naslednji podatek slišal neverjeten, toda do 80. minute igralci obeh moštev niso sprožili niti enega strela v okvir vrat, tako da vratarja do takrat niti nista imela pravega dela. Stvari so se pozneje nekoliko razživele, a tudi to ni bilo dovolj, da bi po 90 minutah igre dobili zmagovalca in udeleženca zadnjega kroga kvalifikacij za ligo Europa.

Zato je bil na vrsti podaljšek, v katerem pa so se bolje znašli domači, ki so v 111. minuti po napaki Filipa Dangubića, ki se je odločil zadrževati žogo, namesto da bi jo izbil z igrišča, edini zadetek dosegli prek Vakulenka. Gostje so v nadaljevanju sicer pritisnili, da bi ujeli vsaj izenačenje in bi potnika v zadnji krog kvalifikacij lovili z izvajanjem enajstmetrovk, toda ostalo je samo pri želji.

Nogometaši Ararata bodo jesen v Evropi naskakovali v dvoboju z beograjsko Crveno zvezdo, nekdanjega evropskega (in svetovnega) prvaka pa bodo gostili na svojem stadionu.

Ararat - Celje 1:0 (0:0, 0:0)
Jerevan - stadion Vazgen Sargsyan. Brez gledalcev. Glavni sodnik: John Beaton (Škotska).
Strelci: 1:0 Vakulenko (111).
ARARAT: Čupić, Alemao, Meneses, Vakulenko, Humanes (od 83. Otubanjo), Sanogo, Šahinjan, Gouffran (od 106. Ambarcumjan), Narsingh, Martinez (od 121. Louis), Mailson Lima. Trener: David Campana.
CELJE: Rozman, Brecl, Zaletel, Stojinović, Marandici, Štravs (od 99. Benedičič), Vrbanec (od 91. Pungaršek), Kerin (od 86. Novak), Lotrič, Božić (od 113. Kuzmanović), Dangubić. Trener: Dušan Kosić.
Rumeni kartoni (2-5): Vakulenko (58), Gouffran (76); Božić (5), Vrbanec (20), Kerin (24), Dangubić (79), Stojinović (95).