0 01.09.2018 22:32:33

Nihče več z maksimalnim učinkom, derbi 2. SNL brez zmagovalca

Drago Wernig - TAKA
V petem krogu 2. SNL je bil v Lendavi na sporedu derbi med Lendavo in Dravo.

Tekma se je končala z izidom 1:1 (1:1). Lendavčani so s tem izgubili letošnji prvi prvenstveni točki in ostajajo na drugem mestu razpredelnice.

Gostitelji so v 31. minuti povedli, ko je gol dosegel Vedran Vinko, toda v 35. minuti so zaradi grobega prekrška Žige Živka ostali z igralcem manj na igrišču, kar so gostje izkoristili in izenačili. V drugem polčasu je kakih 1000 gledalcev videlo priložnosti na obeh straneh, toda izid se ni spremenil.

Izid 1:1 je bil še na dveh sobotnih tekmah. S takim izidom sta se razšli ekipi Rogaške in Brava, Ljubljančani so s tem oddali prvi točki, a ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice. Če je Bravo prvi točki izgubil, pa so prvo osvojili nogometaši Brežic, ki so se na domačem igrišču s Taborom Sežano prav tako razšli z izidom 1:1.

Neporažen še naprej ostaja Roltek Dob, tokrat je s 4:1 doma ugnal ekipo Ankarana Postojne, ta je vknjižila prvi poraz. Prvo zmago pa je zabeležila Ilirija, v Ljubljani je s 4:2 premagala Brda. Tekma med Kalcer Radomljami in Jadranom Dekani je bila zaradi razmočenega igrišča prestavljena na sredo, 12. septembra.