Prvi mož ukrajinske vojske presenetil: Ukrajina ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

11 09.10.2017 10:18:12

Bila je ‘AVANTURA’ za eno noč. ŠAMPIONSKI odgovor Mure! (video)

Aleš Cipot/Fotolens
Ante Šimundža in njegovi varovanci vztrajajo na vrhu drugoligaške lestvice.

Muraši so po sobotnih tekmah 10. kroga izgubili prvo mesto na lestvici. Po domači zmagi nad Krko se je na vrh povzpela Drava, toda črno-beli so v nedeljo poskrbeli, da so se morali Ptujčani sprijazniti z ‘avanturo’ za eno noč. Štiriindvajset ur pozneje so se znova vrnili tja, kjer bi bili radi tudi na po koncu prvenstva.

Varovanci trenerja Anteja Šimundže so pred tisoč gledalci v Fazaneriji s 5:1 ugnali Roltek Dob, a pot do želenega dosežka še zdaleč ni bila tako lahka, kot bi lahko sklepali po končnem izidu. Gostje so že v prvi minuti povedli, z glavo je zadel Senad Jarović in Prekmurci so se znašli v problemih. Potrebovali so kar nekaj časa, da so strli odpor žilavih tekmecev, morda ključni trenutek dvoboja pa se je zgodil v 34. minuti, ko je Albert Račič dobil drugi rumeni karton. Z igralcem več so Sobočani do odhoda na odmor izničili zaostanek (Amadej Maroša), v drugem delu pa se je razmerje moči na igrišču povsem spremenilo. Muraši so imeli vse niti igre v svojih nogah, dvomov o zmagovalcu kmalu ni bilo več. Med strelce so se vpisali izjemni Luka Bobičanec, Nino Kouter, Žan Karničnik in Sebastjan Šlak. Gledalci so lahko uživali, nekaj golov je bilo zelo lepih in plod zares všečnih akcij. Prav gotovo vredno ogleda ...

Značke: mura, dob, 2.snl