Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

ro
1 19.03.2017 20:57:50

V Stožicah razočarani, Darijan Matić zadovoljen

Aleš Cipot/Fotolens
Na ravnici Nafta slavila v derbiju, nekdanji kapetan Olimpije in soigralci tekmecem poslali močno sporočilo.

V središču pozornosti tretjeligaškega dogajanja ob koncu tedna je bil prekmurski derbi med Beltinci in Nafto, ki je v "šumo" privabil 2000 gledalcev. Zadišalo je po prvoligaških časih, kulisa je bila nadvse prijetna, na koncu pa so rajali Lendavčani, ki so zmagali z 2:0. Varovanci Slobodana Đurića so bili dovolj potrpežljivi in v 75. minuti dočakali nepazljivost v domači obrambi. Vedran Vinko je je z desne strani prišel do soočenja z vratarjem Stanislavom Kuzmo, se odlično odzval, in poskrbel za veselje naftašev. V sodniškem dodatku je bil po protinapadu uspešen še Marko Marciuš in postavil končni izid 0:2.

nafta ac
Nafta je tako ostala na vrhu lestvice, njena najbližja zasledovalka pa je zdaj Mura, ki je v Fazaneriji pred 600 gledalci s kar 7:0 ugnala Rakičan in poslala jasno sporočilo, kakšni so njeni nameni v nadaljevanju prvenstva, črno-beli so kar šest golov dosegli v drugem polčasu. Medtem ko so bili v nedeljskem popoldnevu v Stožicah vnovič razočarani, ker Olimpija tudi v četrtem spomladanskem poskusu ni osvojila vsega izkupička, pa je imel nekdanji kapetan aktualnih prvakov, ki ima v Murski Soboti status posojenega igralca zeleno-belih, več razlogov za zadovoljstvo. Kakopak ne zaradi tega, ker Ljubljančani niso premagali Kopra, temveč zato, ker se je v prvem uradnem nastopu v dresu Mure vpisal med strelce. V 54. minuti dvoboja je zadel za 3:0, med strelce so se vpisali še Amadej Maroša dvakrat, Filip Škvorc, David Tomažič Šeruga, Rok Zorko in Mihael Karas.