Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

1 05.06.2020 07:12:40

Portugalska se klanja ŠPORARJU! Ljubljančan odgovoril VSEM KRITIKOM, to kar mu je uspelo na prvi tekmi, je NORO! (video)

Slovenski nogometni reprezentant Andraž Šporar je na prvi tekmi nadaljevanja portugalskega prvenstva v četrtek zvečer dosegel dva zadetka. Njegov Sporting pa je kljub temu odnesel le točko proti Vitorii iz Guimaraesa, saj sta se tekmeca razšla z neodločenim izidom 2:2.

Šporar je prvi zadetek na tekmi dosegel v 18. minuti po hudi napaki domačega vratarja Douglasa Jesusa. Vitoria je izenačila v 33. minuti, Šporar pa je Sporting znova v vodstvo povedel v 51. minuti, ko je preigral domačega vratarja in znova zaključil v prazno mrežo.

Vitoria, sicer nekdanji klub Zlatka Zahovića, je v 68. minuti prišla do izenačenja. Sporting je s točko zadržal četrto mesto na lestvici portugalskega prvenstva, v katerem ima tri točke prednosti pred petim Famalicaom, ki je nekaj ur prej ugnal Porto z 2:1. Četrto mesto še vodi v evropsko ligo za prihodnjo sezono.

Naslednjo tekmo bodo Šporar in soigralci odigrali v petek, 12. junija. Čaka jih domači obračun proti Pacos Ferreiri.