0 21.09.2017 11:07:50

Bivši slovenski reprezentant še vedno zna! (video)

vszi
Pred dvema letoma se je odločil končati reprezentančno kariero.

Pri 33 letih pa Zlatan Ljubijankić še vedno igra na Japonskem, kamor se je preselil julija 2012, ko je prišel iz belgijskega Genta. Takrat je postal član Omiye Ardije, januarja 2015 pa je prestopil k tamkajšnjemu velikanu Urawi. Z njo se je doslej veselil treh lovorik, toda v tej sezoni Rdečim ne gre po načrtih, po 26 krogih so šele osmi na lestvici, včeraj pa so izpadli še iz pokalnega tekmovanja.

Urawo je v osmini finala na njenem igrišču s 4:2 preamgala Kashima. Gostje so na začetku drugega polčasa povedli z 2:0, v 59. minuti pa je upanje domačim spet vrnil Ljubijankić, ki je po kotu v kazenskem prostoru prišel do žoge, jo ustavil z levico, nato pa z desnico pospravil v mrežo (akcija se začne pri 1:50 minute).

Le deset minut pozneje je Urawa izenačila, vendar so v nadaljevanju gostje zadeli še dvakrat in se uvrstili v četrtfinale. Za slovenskega napadalca je bil to šesti gol v sezoni, v kateri je zbral 24 nastopov v vseh tekmovanjih.