0 12.07.2017 12:18:16

Vrhunsko: Omladič že poskrbel za navdušenje navijačev Greuther Fürtha (video)

vszi
Niku Omladiču je po koncu sezone potekla pogodba z Braunschweigom in nekaj časa se je ugibalo, kje bo nadaljeval kariero.

Po dobri sezoni, v nemškem drugoligaškem tekmovanju je na 25 tekmah zbral dva zadetka in sedem asistenc, so se za njegove usluge zanimali tudi trije nemški prvoligaši, Mainz, Augsburg in Freiburg.

Zdelo se je že, da bi utegnil prestopiti v bundesligo, toda na koncu se je odločil ostati v drugi ligi in se je dogovoril za sodelovanje z Greuther Fürthom, v katerem je v preteklosti igralo kar nekaj Slovencev (Kevin Kampl, Goran Šukalo, Dejan Kelhar, Aleš Kokot in Borut Mavrič).

Nekdanji član Rudarja in Olimpije se s svojim novim klubom, ki mu je obljubil triletno zvestobo, pripravlja na začetek nove sezone. Včeraj so deteljice odigrale prijateljsko tekmo s češkim prvoligašem Plznom in ga premagale s 5:1. Slovenski reprezentant je nastopil v udarni zasedbi zmagovalnega moštva in po dobre pol ure igre navijače navdušil z izjemno mojstrovino.

S približno sedemnajstih metrov je kirurško natančno izvedel prosti strel in z levico žogo poslal prek živega zidu pod prečnik tekmečevega gola. Strel je bil tako natančen in močan, da vratar Plzna ni niti poskusil posredovati in je vkopan lahko samo spremljal let žoge v gol.

Omladič je igral do 61. minute, dvoboj je bil zaradi močnega naliva in bliskanja prekinjen v 75. minuti.