0 08.04.2017 10:25:12

Imenitno, naravnost sanjsko! Veličastna vrnitev nesrečnega slovenskega nogometaša

Nikola Miljković
Pred meseci je bil na robu obupa, zdaj se Tadej Trdina spet lahko zadovoljno smeji.

Življenje piše neverjetne zgodbe, nogomet prav tako. Slovenski napadalec Tadej Trdina je bil pred meseci na robu obupa, potem ko si je še drugič v kratkem času strgal vezi v kolenu. Napovedi nekaterih zdravnikov so bile celo sila črnoglede, češ da vprašanje, ali bo sploh še kdaj na dovolj visoki ravni za resno igranje nogometa. Toda Korošec, s katerim se je pred časom, ko je bil v najboljši formi, spogledoval tudi Srečko Katanec, se ni predal. Med okrevanjem je marljivo in trdo delal, zdaj pa dočakal vrnitev, ki je bila naravnost sanjska. Kaj sanjska, celo veličastna!

Potem ko se je 1. aprila vrnil na zelenice in v dresu rezervne ekipe WAC-a odigral 25 minut, je v petek zvečer že zasedel mesto v udarni enajsterici. WAC se je v koroški ligi pomeril s Treibachom in remiziral 1:1, tik pred koncem prvega polčasa pa je edini gol za domače dosegel prav – Trdina! Slednji je na zelenici ostal do 60. minute, po tekmi pa so pri WAC-u napovedali: fant je nared za vrnitev v prvo moštvo!

Skratka, 29-letni napadalec, ki je že pred desetletjem odšel brcat žogo v Avstrijo, se je vrnil. In to na kakšen način! Da, nogomet zna res pisati enkratne zgodbe …

Značke: tadej-trdina, wac