Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

4 02.04.2017 09:47:10

Bivši up Maribora trese na Poljskem (video)

osebni arhiv Alena Ploja
Svojo profesionalno pot je Alen Ploj začel v Mariboru, v slovenski prvi ligi pa je v vijoličastem dresu debitiral z osemnajstimi leti.

Pri štiriindvajsetih je član poljskega kluba Bytovia iz Bytowa, s katerim nastopa v tamkajšnji drugi ligi. V 24. krogu je Bytowia gostila Pogon Siedlce in sredi prvega polčasa povedla prav prek slovenskega napadalca, ki se je najbolje znašel v kazenskem prostoru in zabil svoj tretji gol v dvanajstem nastopu (ogledate si ga lahko na tej povezavi).

Bytovia je vodila vse do 82. minute, ko so gostje izenačili iz enajstmetrovke, le minuto pozneje so povedli, v peti minuti sodnikovega dodatka pa dokončno zapečatili usodo domačih - 1:3. Zadnji gol je bil zelo zanimiv, nogometaši Bytovie so imeli kot in v gostujoči kazenski prostor je prišel tudi vratar, da bi soigralcem pomagal izenačiti, vendar so do žoge prišli tekmeci, izvedli hiter protinapad in zadeli prazno mrežo.

Bytovia na lestvici ostaja na 14. mestu, zadnjem, ki zagotavlja drugoligaški status, a ima samo točko prednosti pred najbližjim zasledovalcem, tako da Ploja in druščino čaka še veliko dela v boju za obstanek.