Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 22.03.2024 07:09:01

Kakšna popotnica pred Stožicami: Portugalci so brez Cristiana do vrha napolnili gol Švedske!

Portugalska nogometna reprezentanca je na četrtkovi prijateljski tekmi v Guimaraesu proti Švedski slavila s 5:2 in z lepo popotnico prihaja v Ljubljano, kjer se bo v torek v razprodanih Stožicah pomerila proti Sloveniji. Ta je v četrtek remizirala proti Malti z 2:2.

Pri Portugalcih na prvi od dveh prijateljskih tekem v tem ciklu ni igral prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo. Kljub temu so njegovi reprezentančni kolegi do vrha napolnili mrežo Švedov. Rafael Leao je v 24. prvi začel strelski šov, do konca prvega dela pa sta zadela še Matheus Nunes (33.) in Bruno Fernandes (45.).

V drugem delu je v 57. minuti Bruma povišal na 4:0, le dve minuti kasneje pa je nekaj upanja Švedom vlil Viktor Gyökeres. Peti zadetek za Portugalce je v 62. minuti dosegel Goncalo Ramos, končni izid pa je postavil Gustaf Nilsson ob izteku 90. minute.

Portugalce zdaj čaka pot v Slovenijo, kjer bodo v torek pred razprodanimi Stožicami izzvali varovance Matjaža Keka. Ti so v četrtek na Malti le remizirali z 2:2.