Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 02.02.2024 21:13:12

Nigerija kot prva med štiri na afriškem prvenstvu

Nogometaši Nigerije so se kot prvi uvrstili v polfinale afriškega prvenstva v Slonokoščeni obali. Nigerijci so v prvem četrtfinalu premagali Angolo z 1:0. V sredinem polfinalu se bodo merili z zmagovalcem sobotne tekme med Zelenortskimi toki in Južnoafriško republiko.

Obračun Angole, ki je tretjič obstala v četrtfinalu, in Nigerije, ki lovi četrti afriški naslov, se je na stran slednje prevesil v 41. minuti, ko je zadel Ademola Lookman, v 59. minuti pa so bili Angolci zelo blizu izenačenju, ko je vratnico zadel Zini.

V 75. minuti je z glavo zadel zvezdnik Napolija Victor Osimhen, a je bil v velikih klubih zaželeni napadalec v prepovedanem položaju. Tekma je bila sicer kar izenačena, tudi Angolci so imeli svoje priložnosti, ki pa jih niso znali unovčiti.

Ob 21. uri bo na sporedu drugi četrtfinale, v katerem bosta igrala DR Kongo in Gvineja. Zmagovalec tega obračuna se bo v polfinalu meril z boljšim iz sobotnega dvoboja med Malijem in Slonokoščeno obalo.

Na afriškem prvenstvu bo tekma za tretje mesto 10., finale pa 11. februarja.