'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

0 06.04.2023 20:22:47

Argentina iz drugega na prvo mesto lestvice Fife, Slovenija pridobila tri mesta

Martin Metelko
Svetovna prvakinja Argentina je na vrhu svetovne jakostne lestvice reprezentanc Mednarodne nogometne zveze (Fifa) nasledila Brazilijo, ki je padla na tretje mesto, je objavila Fifa. Na prejšnji lestvici iz lanskega decembra je bila Slovenija na 61. mestu, sedaj je 59.

Francija, ki je po porazu v finalu na svetovnega prvenstva konec lanskega leta v Katarju predala krono prvaka Argentini, je napredovala na drugo mesto.

Belgija je ostala četrta. Sledijo Anglija, Nizozemska, Hrvaška, bronasta v Katarju, Italija, ki ni nastopila na SP, Portugalska in na desetem mestu Španija. Maroko, poražen v tekmi za tretje mesto na SP s Hrvaško, je kot najboljša afriška država ostal 11.

Slovenska reprezentanca je po dveh zmagah s Kazahstanom in San Marinom v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v Nemčiji leta 2024 napredovala še za dve mesti in je 59. Decembra lani je bila 61., konec avgusta je bila 65., na lestvici pred SP pa na 62. mestu.

Med slovenskimi tekmeci v kvalifikacijah za EP prihodnje leto je najvišje ostala Danska, ki je izgubila eno mesto in je 19. Tik pred Slovenijo je na 56. mestu Finska, iz 59. pa je za Slovenjo na 62. nazadovala Severna Irska.

Na 112. mestu je Kazahstan in je pridobil tri mesta, na 211. pa je ostal San Marino. Ta je ne le najslabša evropska ekipa, ampak tudi na dnu celotne svetovne lestvice.

Naslednja lestvica Fife bo objavljena 20. julija.