Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 10.06.2019 23:03:57

Slovenija Avstriji dala krila!

Po štirih krogih kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 je Poljska v "slovenski" skupini G še naprej stoodstotna.

Nocoj je s 4:0 nadigrala Izrael. Avstrija je bila s 4:1 boljša od Severne Makedonije, Slovenija pa je s 5:0 odpihnila Latvijo, ki ostaja brez točke. Visoke zmage so vpisali še Danci in Romuni, Španci so dobili derbi večera s Švedi.

Severna Makedonija je na domačem igrišču proti Avstriji povedla z avtogolom Martina Hintereggerja v 18. minuti, za 1:1 je zadel Valentino Lazaro v 39. minuti. Za preobrat je v 62. minuti z enajstih metrov poskrbel Marko Arnautović. Za 3:1 je v 82. minuti spet poskrbel Arnautović, za 4:1 pa Konrad Laimer v 87. minuti

Poljake je prav tako na domačem igrišču v vodstvo popeljal Krzysztof Piatek v 35. minuti. Na 2:0 je v 56. minuti z enajstmetrovke zadel Robert Lewandowski, tri minute kasneje je zadel še Kamil Grosicki. Za končnih 4:0 je zadel Damian Kadzior v 84. minuti.

V skupini G po štirih tekmah s 100-odstotnim izkupičkom vodi Poljska. Izrael je drugi s sedmimi točki, eno manj ima Avstrija, sledi Slovenija s petimi in Severna Makedonija s štirimi. Latvija je zadnja in je še brez točke.

Srbija, ki je v prejšnjem krogu doživela šok in proti Ukrajini izgubila z 0:5, je nocoj popravila vtis proti Litvi. Že v prvem polčasu je zadela trikrat, Aleksandar Mitrović dvakrat. Častni gol je v drugem polčasu zabil Arvydas Novikovas, za končnih 4:1 je v sodniškem dodatku zabil Adem Ljajić.

Trikrat so v prvih 45 minutah zadeli tudi Romuni na gostovanju na Malti. Dvakrat se je med strelce vpisal George Puscas. Na koncu je Romunija slavila s 4:0.

Do visoke zmage so prišli tudi Danci, ki so s 5:1 ugnali Gruzijo, z dvema goloma je bil junak Skandinavcev Kasper Dolberg. Čehi so s 3:0 nadigrali Črno goro.

Derbi dneva so v Madridu odigrali Španci in Švedi. Obračun je na koncu pripadel igralcem z Iberskega polotoka, ki so slavili s 3:0. Prvo enajstmetrovko je v 62. minuti izkoristil Sergio Ramos, drugo v 84. Alvaro Morata, v 87. minuti je iz igre zadel še Mikel Oyarzabal. Španci še niso oddali točke, Švedi imajo na drugem mestu po štirih tekmah pet točk manj.