0 26.03.2019 21:36:39

SLOVENSKI UPI prepričljivo boljši od naslednikov GARETHA BALA

Drago Wernig - TAKA
Aljoša Matko je v polno zadel dvakrat, Nik Prelec je bil uspešen enkrat.

Slovenska mladinska (U-19) reprezentanca je turnir drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo končala z zmago. Po odmevnem remiju s Španci in porazu z gostitelji so izbranci selektorja Agrona Šalje s 3:0 (2:0) ugnali vrstnike iz Walesa. Mrežo naslednikov Garetha Bala je sredi prvega polčasa načel Aljoša Matko, ki je bil uspešen z bele točke, nakar se je v 24. minuti med strelce vpisal nekdanji član Aluminija, ki zdaj brani barve Sampdorie, Nik Prelec.

Tudi v nadaljevanju so slovenski fantje nadzirali potek dogodkov, zmaga v niti enem trenutku ni bila vprašljiva, mariborski up Aljoša Matko pa je vnovič opozoril nase v deseti minuti nadaljevanja, ko se je še drugič vpisal med strelce za končnih 3:0. Naša izbrana vrsta je Valižane ugnala v zasedbi Mrežar, Trontelj, Stojinović (od 49. Štravs), Burin, Kolmanič, Maher, Rorič (od 72. Grajfoner), Svetlin, Kregar (od 72. Urbančič), Prelec (od 88. Kolobarić), Matko.

Slovenija je v skupini 4 osvojila tretje mesto, vrh pa so si v zadnjem hipu zagotovili Španci, ki so z 1:0 premagali Nizozemce, trenutek odločitve se je zgodil v zadnji minuti rednega dela dvoboja.