Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 17.01.2019 14:33:01

PREVARA STOLETJA! Sirijci mehiškega sodnika naplahtali, Avstralci pa so le nemočno gledali (VIDEO)

Avstralski nogometaši so po uvodnem porazu na azijskem pokalu, ko jih je premagala Jordanija, napeli vse sile in drugo zmago za napredovanje dosegli v sodniškem podaljšku tekme s Sirijo.

V 93. minuti je zmago 'kengurujem' zagotovil nogometaš srbskih korenin Tom Rogic, pred tem pa se je dogajalo marsikaj. Avstralci so dvakrat vodili (z 1:0 in 2:1), obakrat pa so borbeni Sirijci izid izenačili. Še posebej pa se prah dviga zaradi izenačenja na 2:2 v 80. minuti.

Kot je pokazal počasni posnetek, je mehiški sodnik Cesar Arturo Ramos spregledal veliko prevaro Sirijcev, saj jim je poklonil enajstmetrovko, čeprav je Sirijec padel po tleh po trku s svojim soigralcem. Pokošen Sirijec je začel hitro kriliti z rokama in od sodnika zahtevati najstrožjo kazen, sodnik pa mu je nasedel.

Na koncu je bilo vendarle zadoščeno pravici, Avstralija je prišla do zmage in treh točk, s katerimi so potrdili zanesljivo napredovanje v drugi del tekmovanja. Sirija je z eno samo točko (za remi s Palestino) končala na zadnjem mestu skupine B.