Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 16.10.2018 21:02:52

PODVIG MLADIH NOGOMETAŠEV: Najboljše prihranili za konec, kot prvi neporaženi proti sijajnim Francozom

Alen Ožbolt
Martin Metelko
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019 v gosteh remizirala s Francijo z 1:1 (0:0). Francija je v skupini 9 končala na prvem mestu in se uvrstila na prvenstvo stare celine. Slovenija je osvojila drugo mesto in ostala brez možnosti za playoff za uvrstitev na EP.

* Stadion Gaston Gerard, sodniki: Karlsson, Hallin in Söderqvist (vsi Švedska).
* Strelca: 1:0 Aouar (54.), 1:1 Ožbolt (70.).
* Francija: Bernardoni, Diallo, Tousart, Aouar, Dembele (od 58. Mateta), Coco (od 58. Saint-Maximin), Niakhate, Upamecano, Rosier, Reine-Adelaide (od 73. Lopez), Del Castillo.
* Slovenija: Sorčan, Pišek, Stankovič, Brecl, Šušnjara (od 55. Ožbolt), Repas (od 67. Tučić), Gliha, Lipušček, Brekalo, Vokič, Primc (od 81. Tijanič).
* Rumen karton: Stankovič.
* Rdeč karton: /.

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je za konec kvalifikacij na gostovanju v Franciji presenetila in osvojila točko. Priigral ji jo je Alen Ožbolt. Francija je na desetih tekmah vknjižila devet zmag in en remi ter si zagotovila nastop na EP. Izbranci Primoža Glihe so osvojili drugo mesto, ostali pa brez playoffa za prvenstvo stare celine, saj niso bili med najboljšimi štirimi drugouvrščenimi reprezentancami. Možnosti za to so zapravili pred šestimi dnevi z remijem proti Bolgariji.

Slovenci so bili v prvem polčasu pod stalnim pritiskom Francozov, ki so v sprožili sedem strelov, Slovenci le enega. Do njega je v deveti minuti prišel Dejan Vokič, ki pa ni bil nevaren. Na drugi strani se je Grega Sorčan izkazal z dvema obrambama.

Drugi polčas se za Slovence ni najbolje začel. Francozi so nadaljevali z napadalno igro, v 54. minuti pa jo unovčili. Houssem Aouar je izkoristil podajo Mousse Dembeleja in domače popeljal na pot do desete zmage na deseti tekmi kvalifikacij.

Toda načrte je domačim prekrižal rezervist Alen Ožbolt, ki je drugi slovenski strel na tekmi spravil v gol, v 70. minuti je zadel za 1:1.

Izenačujoči gol je mlade galske peteline za nekaj minut ustavil, nato pa so sledili poskusi Dayota Upamecana, ki je streljal dvakrat, Lucasa Tousarta in Jean-Philippa Matete, ki niso našli cilja. Udarec Davida Tijaniča v sodniškem dodatku se je znašel v francoskem bloku.