Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

1 16.11.2017 13:35:10

'PORFIIIIIIIINNN!!!' Perujskemu TV komentatorju se je dobesedno ZMEŠALO! Na ta trenutek je čakal 36 let in nato EKSPLODIRAL! (video)

Peru se je kot zadnji uvrstil na svetovno prvenstvo v Rusijo.

Joj, kako so jokali!! Kdor je spremljal zadnjo tekmo dodatnih kvalifikacij med Perujem in Novo Zelandijo je lahko v najboljši meri spoznal, da so južnoameriške emocije nekaj drugega!

Kako tudi ne, saj so se Perujci z zmago z 2:0 nad Novo Zelandijo po kar 36 letih uvrstili na SP.

Na krilih evforije do vrha napolnjenega stadiona in podpore celotnega naroda, so Perujci poskrbeli, da bo verjetno današnji dan pri njih kmalu razglašen kot prazničen.

Ko je glavni sodnik v 95. minuti še zadnjič zapiskal na svojo piščalko, se je vsem domačinom dobesedno zmešalo od sreče. Jokali so vsi, objemali so se vsi, nihče skoraj ni mogel verjeti.

Tako je bilo tudi s televizijskim komentatorjem, po glasu sodeč izkušenim starejšim moškim, ki se gotovo spominja zadnjega SP, na katerem je igral Peru, to je bilo leta 1982 v Španiji. Ko je postalo jasno, da bo Peru potoval v Rusijo, se je tudi njemu "zmešalo".

"Porfiiiin, porfiiiiin!! Končnoooo, končnooooo, Peru je na mundialu, Peru je na mundialu, Peru je na mundialu! 36 let, 36 let!!!!"

Samo to je lahko uspel sestaviti, še enkrat pa je postalo jasno, da samo nogomet lahko povzroči take emocije, ki jim res ni para!!

V spodnjem posnetku lahko komentatorjevo navdušenje poslušate od 5:40 minute naprej!