Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 09.11.2017 21:15:06

Slovenci še drugič boljši od Črnogorcev (foto)

Grega Wernig
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Novi Gorici na četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019, ki bo v Italiji, premagala Črno goro z 2:0 (0:0). Izbrance Primoža Glihe naslednja preizkušnja čaka v ponedeljek, ko bodo v Domžalah gostili Francijo.

* Športni park, sodniki: Luca, Lunardon in Tuttifrutti (vsi San Marino).
* Strelca: 1:0 Mlakar (61.), 2:0 Vrbanec (80.).
* Slovenija: Sorčan, Arh Česen, Žužek, Kuhar, Gliha, Primc (od 81. Fatkić), Pišek, Nagode (od 46. Vrbanec), Brecl, Kramarič, Tučić (od 46.Mlakar).
* Črna gora: M. Šarkić, Vučić, Azemović, Drinčić, Roganović, Lončar (od 74. Perović), S. Vukčević, O. Šarkić, A. Vukčević (od 77. Camaj), Sekulić (od 67. Krnić), Krstović.
* Rumeni karton: Lončar.

slovenija crna gora 5

Potem ko so slovenski upi že na prvi tekmi v Podgorici premagali Črnogorce (3:1), so jih tokrat še drugič. Oba zadetka so dosegli v drugem polčasu in tako na četrti tekmi prišli še do tretje zmage in so ob vodilnih Francozih edini neporaženi v skupini.

Slovenci v prvem polčasu niso navdušili. Žogo so imeli manj kot 40 odstotkov časa v posesti, sprožili so tudi manj strelov kot gosti. Toda od teh niti eden ni bil posebej nevaren za enega ali drugega vratarja. Glihovi izbranci so še najnevarneje merili v 29. minuti, ko je z 19 metrov streljal Janez Pišek, Matija Šarkić pa je žogo ujel. Na drugi strani so Črnogorci še manj ogrožali Grego Sorčana, v 36. minuti je sicer Stefan Lončar prišel do ugodnega položaja za strel z roba kazenskega prostora, a ga slabo izvedel in žogo poslal mimo vrat.

slovenija crna gora 3

V 53. minuti so Črnogorci imeli najlepšo priložnost dotlej, po kotu je z glavo streljal Nikola Krstović, a bil le malo premalo natančen. V 61. minuti pa so Slovenci povedli, ko je Jan Mlakar zadel z natančnim nizkim strelom s približno 20 metrov. Osem minut pozneje je z glavo meril Žan Žužek, a preveč po sredini. So pa Slovenci podvojili prednost v 80. minuti, ko je Erik Gliha podal z leve strani, Mlakar je žogo podaljšal do Matica Vrbanca, ki je z nogo zadel iz bližine.

Na prvenstvo se ob Italiji neposredno uvrstijo zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin, najboljše štiri drugouvrščene ekipe pa se bodo prebile v dodatne kvalifikacije.