Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 12.06.2017 22:13:23

Iran tretji udeleženec mundiala v Rusiji

Nogometaši Irana so v Teheranu z 2:0 (1:0) premagali Uzbekistan in se že uvrstili na mundial v Rusiji. Ob gostiteljici in Brazilijii je Iran tretja ekipa, ki se je že uvrstila med najboljših 32 ekip na svetu.

Iranski nogometaši so v osmi tekmi tretjega kroga azijskih kvalifikacij prišli do šeste zmage in imajo ob dveh remijih 20 točk, kar jim dva kroga pred koncem že zagotavlja prvo mesto. Drugouvrščena Južna Koreja jih je zbrala 13, Uzbekistan pa je po današnjem porazu ostal pri dvanajstih.

Za Iran, ki ga od leta 2011 vodi Portugalec Carlos Queiroz, sta v polno zadela Sardar Azmoun, sicer nogometaš ruskega Rostova, v 23. minuti, zmago pa je potrdil Mehdi Taremi dve minuti pred koncem srečanja.

Iranci bodo na svetovnem prvenstvu zaigrali petič, na dozdajšnjih štirih so se od turnirja poslovili že po skupinskem delu.