Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

0 11.10.2016 22:16:58

Mladi Slovenci klonili v Srbiji

Mitja Lotrič
Nikola Miljković
Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je odigrala zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017. V skupini 2 je gostovala v Gornjem Milanovcu pri Srbiji in izgubila 1:3 (1:2).

Tekma v Gornjem Milanovcu ni odločala praktično o ničemer več. Italijani in Srbi so si že pred tem zagotovili prvi dve mesti v skupini, Slovenci tako niso več mogli računati na zmago v skupini, ki vodi neposredno na EP, ali na drugo mesto, ki bi v primeru, da bi sodili med štiri najboljše drugouvrščene ekipe, vodilo v dodatne kvalifikacije. Italijani, ki so v Litvi igrali 0:0, so si z zmago v skupini že zagotovili nastop na EP, Srbi pa dodatne kvalifikacije.

Izbranci Primoža Glihe so v kvalifikacijah zbrali pet zmag (Andoro so premagali doma in v gosteh, doma pa Litvo, Srbijo in Irsko) ter pet porazov.

junak tekme je bil Uroš Đurđrević, ki je že v osmi minuti po protinapadu povedel gostitelje v vodstvo. Po izenačenju na 1:1, le enajst minut pozneje je zadel Mitja Lotrič, je bil na sceni nekajkrat zapored Đurđrević. V 25. minuti je najprej zadel iz enajstmetrovke, s tem pa so Srbi na odmor prišli z golom prednosti. Ob koncu tekme je Đurđrević nato 86. najprej zgrešil enajstmetrovko, slovenski vratar Gregor Sorčan je njegov strel sicer zaustavil, odbito žogo pa je Đurđrević pospravil v mrežo in s hat trickom zaključil tekmo.

"Tekma je bila po pričakovanjih težka. Slovenci so nas edini premagali v teh kvalifikacijah. To smo jim sedaj vrnili in se, še pomembneje, uvrstili v dodatne kvalifikacije. Dal sem tri gole, vendar je zmagala ekipa," je po tekmi povedal napadalec Partizana Đurđrević.

Skupina 2:

Litva - Italija 0:0 Srbija - Slovenija 3:1 (2:1) - lestvica: 1. Italija 10 7 3 0 17:3 24 2. Srbija 10 7 2 1 27:8 23 3. Slovenija 10 5 0 5 18:11 15 4. Irska 10 4 0 6 14:17 12 5. Litva 10 3 1 6 5:17 10 6. Andora 10 1 0 9 1:26 3