Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 18.06.2016 19:56:20

Madžari po remiju z Islandijo na pragu osmine finala

Islandska in madžarska nogometna reprezentanca sta se v 2. krogu evropskega prvenstva v Franciji v skupini F v Marseillu razšli neodločenim izidom 1:1 (1:0). Za Islandce je zadel Gylfi Sigurdsson v 40. minuti z bele točke, z avtogolom pa je izenačil Birkir Saevarsson v 88. minuti.

Madžarska je iskala šesto zaporedno zmago proti Islandcem. Dolgo je kazalo, da bo celo izgubila. Na koncu sicer ni slavila, a se je še kako veselila točke po zaslugi islandskega avtogola, saj še vedno vodi na lestvici skupine F in je po zmagi proti Avstriji v uvodnem krogu na dobri poti v nadaljevanje tekmovanja.

Prvi polčas so dobili Islandci, ki so si v sicer dokaj umirjenem ritmu priigrali vse lepe priložnosti. V deseti minuti je Jon Dadi Bodvarsson s strelom z glavo v kazenskem prostoru žogo poslal čez gol, v 31. minuti je Johann Gudmundsson prav tako v kazenskem prostoru sprožil, a je bil Gabor Kiraly na mestu. V 40. minuti pa so Islandci povedli, enajstmetrovko je uspešno izvedel Gylfi Sigurdsson. Zakrivil pa jo je Tamas Kadar.

Pred začetkom tekme je na tribunah prišlo do pretepa med madžarskimi navijači in varnostniki.

V drugem polčasu se je nadaljevala posestna premoč Madžarov, ki pa nikakor niso našli načina za ogrozitev tekmečevih vrat. Oba selektorja sta kar hitro dodobra osvežila ekipi z rezervisti, eden izmed njih, Madžar Daniel Bode, je v 72. minuti sicer prišel do strela, a žogo poslal preveč po sredini, tako da islandski vratar ni imel veliko dela.

A v 88. minuti so Madžari prišli do izjemno pomembne točke. Zagotovil jim jo je kar Islandec Birkir Saevarsson, ki je želel prestreči podajo, a slabo reagiral in zabil avtogol.

Islandci bodo zadnjo tekmo v skupinskem delu igrali 22. junija v St. Denisu proti Avstriji, Madžari pa se bodo v Lyonu pomerili s Portugalci.

Islandija - Madžarska 1:1 (1:0)

* Stadion Velodrome, gledalcev 50.000, sodniki: Karasev, Golubev in Kalugin (vsi Rusija).
* Strelci: 1:0 G. Sigurdsson (40./11 m), 1:1 Saevarsson (88./avtogol).
* Islandija: Halldorsson, Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Skulason, Gudmundsson, Gunnarsson (od 67. Halfredsson), G. Sigurdsson, Bjarnason, Bodvarsson (od 69. Finnbogason), Sigthorsson (pod 84. Gudjohnsen).
* Madžarska: Kiraly, Lang, Guzmics, Juhasz (od 85. Szalai), Kadar, Gera, Dzsudzsak, Nagy, Kleinheisler, Stieber (od 67. Nikolic), Priskin (od 67. Bode).
* Rumeni kartoni: Gudmundsson, Finnbogason, Saevarsson; Kadar, Kleinheisler, Nagy.