Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 25.03.2023 13:50:49

Maribor premagal Lokomotivo! Vijoličasti slavijo nepričakovanega junaka, s hat-trickom je ...

Grega Wernig
Maribor je odigral prijateljsko tekmo z Lokomotivo iz Zagreba in po fantastično odigranem drugem polčasu slavil zmago s 5:2.

Vijoličasti so se v Ljudskem vrtu pomerili s trenutno osmouvršečno ekipo hrvaškega prvenstva, zagrebško Lokomotivo in na koncu slavili visoko zmago. Po prvem polčasu je sicer kazalo povsem drugače, kajti Zagrebčani so ga dobili z 2:0. V polno sta v 38. minuti merila Aliyu in v 42. minuti Sandro Kulenović, napadalec, ki se ga je v zadnjih prestopnih rokih večkrat povezovalo z Mariborom.

V drugem polčasu pa je sledil velik mariborski preobrat, zrežirali so ga predvsem današnji 'rezervisti', v prvi vrsti levi bočni branilec Ignacio Guerrico, ki je dosegel dva gola in Rok Sirk, ki je zabil hat-trick.

Prvi gol je Sirk zabil po podaji Ishaqa Rafiuja v 60. minuti. Zgolj dve minuti kasneje je s pravo bombo z okrog 20 metrov Guerrico izenačil rezultat. V 68. minuti je Sirk po podaji Brnića zadel drugič, v 71. minuti po podaji istega soigralca še tretjič. v 82. minuti je končni izid 5:2 postavil Guerrico.

Za Maribor so igrali: Bergsen (70' Zalokar), Božičković (61' Ferčec), Watson (61' Hunjet), Uskoković (61' Poredoš), Šoštarič Karič (61' Guerrico), Laušić, Božić (61' Repas), Iličić (46' Ožegović), Kronaveter (61' Tolić), Ishaq Rafiu (61' Brnić), Jakupović (46' Sirk).

Celoten drugi polčas je za dokazovanje dobil tudi mladi, 20-letni Vicko Ožegović, ki je zaigral na položaju desnega krilnega vezista, toda ni bil preveč viden.

Značke: maribor, lokomotiva