0 31.01.2023 19:55:21

Celjani izgubili s Slovaki, znana nadaljnja usoda Morozova

Luka Vovk
Grofe je stala nezbranost.

Celjski nogometaši so odigrali peto prijateljsko tekmo po začetku priprav. Moči so merili z DAC-em iz Dunajske Strede, slovaški prvoligaš je bil uspešnejši z 2:0 (1:0). Grofi so se v zaostanku znašli že po manj kot treh minutah, ko so si privoščili nezbranost v obrambi, ki jo je po podaji iz unovčil Kruzliak. Nato je zasedba iz knežjega mesta začela narekovati ritem, prevladovala je vse do konca prvega polčasa. Bilo je dovolj priložnosti ne le za izenačenje, temveč tudi ta preobrat, vendar žoga ni hotela v mrežo, v nadaljevanju se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Varovanci Romana Pilipčuka so nadzirali potek dogodkov, tekmeci so bili v podrejenem položaju, toda v končnici so se vendarle veselili še enkrat, po protinapadu je za končnih 2:0 zadel Szantho. Vtis, ki ga je pustil slovenski prvoligaš, je vsekakor boljši od rezultata, a bile so tudi pomanjkljivosti, ki jih bo do začetka nadaljevanja sezone treba odpraviti. Ekipa, ki domuje na stadionu Z'dežele se je predstavila v postavi Obradović, Karničnik, Nemanić, Vuklišević, Milić, Zabukovnik, Kouter (od 73. Bizjak), Popović, Bobičanec, Matko (od 73. Ikwuemesi), Bajde (od 73. Kargbo).

Medtem je po Amadeju Breclu še en igralec, ki se je po začetku priprav znašel na stranskem tiru, rešil svoj nadaljnji status. Grigori Morozov bo v prihodnje igral v Izraelu, Celjani so ga do konca sezone posodili Beitarju iz Jeruzalema, ki je po 20 krogih na šestem mestu na lestvici, ki še vodi v ligo za prvaka.