Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

13 19.09.2021 19:29:12

Hladen tuš na Bonifiki! Ljubljančani vodilnim prizadejali PRVI PORAZ

Nogometaši Kopra so v 9. kroga Prve lige Telemach doma izgubili, prvič v sezoni. V dvoboju z vrha lestvice je zmagal ljubljanski Bravo z 1:0 (0:0).

* Stadion Bonifika, sodniki: Vinčić, Klančnik, Friš.
* Strelec: 0:1 Drkušič (75.).
* Koper: Adam, Palčič, Žužek, Rajčević, Bručič, Jelič Balta (od 65. Grudina), Barišič, Varešanović, Tičić (od 70. Guberac), Parris, Colley (od 56. Osuji).
* Bravo: Josipović, Drkušić, Križan, Maruzin (od 70. Memić), Trontelj, Trdin, Kirm (od 65. Spanring), Simon, Jakšić, Kramarič, Bajde (od 82. Ogrinec).
* Rumena kartona: Grudina; Bajde.
* Rdeč karton: /.

koper bravo 1

Bravo in Koper sta prve uradne medsebojne tekme odigrala v prejšnji sezoni ter dvakrat remizirala brez golov in po enkrat zmagala, obakrat na svojih stadionih. Po osmih krogih te sezone sta bili moštvi na prvem in drugem mestu prvoligaške tabele.

A se ekipi s ta čas najboljšima obrambama v ligi nista posvetili le temu elementu igre. Akcije so lahko gledalci videli na obeh straneh. Tako je v 19. minuti Maks Barišič po levi strani prodrl v kazenski prostor, nogometaši Brava so še pred strelom odbili žogo v kot. Tudi po izvedbi kota je bilo nevarno v kazenskem prostoru, a so gostje ponovno preprečili strel na gol.

Domači so bili v nadaljevanju nevarni prek Kaheema Parrisa in Lamina Colleyja, nekajkrat so zapretili tudi Ljubljančani, a neposrednih strelov na gol ni v prvem delu ni bilo, v drugem pa skupaj štirje.

koper bravo 2

Odločitev o zmagovalcu je padla v 75. minuti, ko je bil uspešen po kotu in strelu z glavo obrambni igralec gostov Vanja Drkušić, ki je enega od treh strelov v okvir vrat gostov pretvoril v zadetek. Domači, ki so imeli nekoliko več žogo v posesti, so enkrat sprožili v okvir vrat. Skupaj sta imeli ekipi skoraj dvajset strelov na gol, približno polovica vsako moštvo.

Bravo je s četrto zmago Kopru prizadejal prvi poraz v sezoni, v ligi tako ni več moštva, ki ne bi izgubilo.

Ta krog se bo končal z večerno tekmo med Mariborom in Muro, v 10. krogu pa se bo naslednjo sredo Bravo v Radomljah meril s predzadnjim na lestvici Kalcerjem, dan pozneje bo Koper gostil zadnji Aluminij.