Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 16.09.2021 20:17:46

MOČNEJŠI TEKMEC in davek neizkušenosti: TAKOLE je Mura padla na zgodovinski tekmi

Mura je zgodovinski nastop v skupinskem delu konferenčne lige končala s porazom.

Nizozemski Vittese je bil v Ljudskem vrtu boljši z izidom 2:0, njegova zmaga je zaslužena, so pa slovenski prvaki vsekakor imeli svoje trenutke in bi tekmo lahko usmerili tudi v drug smer ter jo v rezultatskem smislu naredili neprimerno bolj zanimivo. Predvsem se bodo spominjali Horvatove priložnosti pri izidu 0:0, ko bi preprosto moral z glavo iz idealnega položaja poslati v okvir vrat, s tem pa bi praktično neizbežno tudi dosegel vodilni zadetek. Namesto tega je streljal previsoko.

Vitesse je po tem manjšem šoku hitro zbral in se vrnil h konstantnim napadom, povedel pa je v 30. minuti tudi s kar nekaj sreče, saj je žoga do Tronstada prišla po pravem fliperju. Mura je nekaj polpriložnosti imela v prvi polovici drugega polčasa, vseh sanj o kakšni zgodovinski točki pa je bilo konec v 69. minuti, ko je z glavo zadel Darfalou. Nizozemci so tako zapečatili svoje tri točke in vodijo v skupini, saj sta Tottenham in Rennes remizirala 2:2.

Muraši bodo naslednjo tekmo odigrali 30. septembra, ko bodo gostovali v Londonu pri slovitih spursih.