5 30.10.2020 07:13:51

Črno-bela ČAROVNIJA! Mura s to lepotico šokirala Maribor in skočila na sam VRH! (video)

Grega Wernig
Maribor je na kolenih, Mura pa na vrhu slovenske prvenstvene lestvice.

Nogometaši Mure so v četrtek zabeležili prestižno zmago in na kolena spravili enega od glavnih favoritov za naslov. Maribor je bil sicer boljši tekmec, a tega ni znal unovčiti. Na drugi strani so bili varovanci Anteja Šimundže precej bolj konkretnejši, na koncu slavili z 2:0 in se povzpeli na sam vrh prvenstvene razpredelnice.

V 22. minuti je Luka Bobičanec natančno podal žogo v kazenski prostor, kjer jo je na prvi vratnici pričakal Nino Kouter, ki je s preciznim strelom z glavo ob desni vratnici popeljal svojo ekipo v vodstvo, drugi zadetek na tekmi pa je padel v zaključku tekme. V 88. minuti je Kai Cipot po protinapadu in podaji Kouterja svoji ekipi priboril enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Luka Bobičanec. Prekršek nad Cipotom za najstrožjo kazen je v kazenskem prostoru storil Amir Dervišević, ki si je prislužil rdeči karton in predčasno pot v slačilnico.

Značke: mura, maribor