Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

5 03.08.2020 18:25:51

Jakirović se sooča s PROBLEMOM! Tega ni bilo nikjer zapisanega! Trener Maribora odkrito spregovoril o …

Grega Wernig
Trener vijoličastih je spregovoril.

Svoje varovance je pohvalil za predstavo na uvodni pripravljalni tekmi proti Beltincem, ki so jo dobili z 8:1. “Zadovoljen sem z učinkovitostjo, čeprav smo imeli v prvem polčasu še nekaj priložnosti. Želel sem preizkusiti nekatere zadeve, videti prvi odziv novincev po dobrem delu na treningih še na tekmi. Prvi vtisi so spodbudni, fantje so odtekli, ni bilo poškodb in za uvod je okej,” je na klubski spletni strani dejal Sergej Jakirović, dotaknil pa se je tudi specifičnosti situacije v letošnjem poletju. Še nedavno so se Mariborčani borili za naslov državnega prvaka za sezono 2019/20, že v kratkem bodo začeli novo sezono. “Smo v specifičnem položaju, tega ni bilo nikjer zapisanega oz. predvidenega med nogometnim izobraževanjem ali dosedanjim delom. Toda za vse je enako in moramo se prilagoditi. Vmes je bilo le nekaj dni premora, v tem času ne izgubiš ničesar pomembnega. Fantje so pridobili svežino in gremo nadaljevat, kjer smo ostali s tekmo v Kidričevem. Želimo biti boljši, kot smo bili. Pokazali smo dobre in tudi slabše zadeve. Dokazali smo, da lahko zmagujemo v seriji, hkrati pa, da si lahko sami zagrenimo življenje. Skrbi me prelahko izgubljanje žog, zgodba se je ponovila tudi tokrat. Zaradi nezbranosti, saj ni šlo za dogodek v 85. minuti, da bi govorili o utrujenosti. Teh navad, ki so preveč moteče, se moramo otresti,” je dodal Jakirović.

Značke: maribor, jakirović