Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

5 21.01.2020 17:15:05

Ljubljančani v Ljudskem vrtu kar trikrat v okvir vrat

Grega Wernig
Vijoličasti so v prijateljski tekmi minimalno ugnali Bravo.

Mariborčani so odigrali še drugo prijateljsko tekmo po začetku priprav, prav tako kot nogometaši Brava, ki so bili tokrat gostje Ljudskega vrta. Vijoličasti so na letošnji premieri z 18:0 ugnali Dravograd, Ljubljančani so bili z 10:0 boljši od Slovana, obračun prvoligašev pa se je razpletel z domačo zmago z 1:0 (0:0). Edini gol je v 56. minuti dosegel obetavni Žan Vipotnik, razplet pa bi kaj lahko bil tudi drugačen, saj je zasedba iz prestolnice kar trikrat stresla okvir vrat.

V prvem polčasu so za aktualne prvake igrali Pirić, Milec, Peričić, Mitrović, Kolmanič, Vrhovec, Cretu, Požeg Vancaš, Bajde, Mulahusejnović (od 30. Tavares) in Zahović, v nadaljevanju so bili na igrišču Cotman, Pihler, Rajčević, Koblar, Viler, Dervišević, Maher, Felipe Santos, Mešanović, Tavares in Vipotnik, manjkali so Kronaveter, Kotnik, Handanovič, Klinar, Mihelič in Irgolič.

Bravo se je v prvem delu predstavil v postavi Vekič, Trontelj, Abdurahimi (A. Matko), Agboyi, Kramarič, Nukić, Kurtovič, Eckert, Ogrinec, Žinko in Drkušič, v drugih 45 minutah so barve rumenih branili Gril, Brekalo, Primc, Ihbeisheh, Jančič, Mensah, M. Matko, Španja, Frešer, Kancilja, A. Matko in Feratović.