Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Jure Bohorič
2 10.08.2018 11:33:33

Olimpija, POZOR! Trener HJK ne bo obupal, na povratni tekmi upa na rdečo pomoč!

Olimpija
V taboru Olimpije po prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo Europa prekipevajo od zadovoljstva.

Da je Olimpija že na prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za ligo Europa bolj kot ne potrdila vozovnico za zadnjo stopničko na poti proti skupinskemu delu tekmovanja, je kristalno jasno. V tej sezoni še nikdar bolj razigrani in končno tudi zelo učinkoviti Ljubljančani so finski klub HJK Helsinki premagali kar s 3:0, povratna tekma na severu Evrope bi morala biti za četo Aleksandra Linte zgolj rutinska naloga. Tako vse bolj diši po čisto pravem spektaklu, ni namreč nemogoče, da se bodo zmaji za zgodovinsko uvrstitev v ligo Europa pomerili kar s – Crveno zvezdo!

No, Beograjčani imajo seveda še vse možnosti za to, da napredujejo v ligi prvakov, tudi pri HJK-ju pa se, zanimivo, še niso povsem predali. »Sem človek, ki se nikdar ne preda. Dali bomo vse od sebe … Bomo videli. Morda pa bo Olimpija v Helsinkih rdeči karton prejela po 10. minutah (smeh). Vse je možno,« je prepričan Mika Lehkosou, ki je dodal: »Že pred tekmo smo vedeli, da je Olimpija zelo dobra v napadu. Domači so si priigrali veliko priložnosti, jih nekaj izkoristili in nekaj tudi zapravili. Njihov napadalec je bil izjemen. Abass Issah nam je ves čas povzročal težave in njegova predstava je bila za nas preveč. Tudi mi smo na začetku tekme in v prvem polčasu sicer imeli svoje priložnosti, in ker jih nismo izkoristili, se je končalo, kot se je. Če bi jih … Lahko bi bilo drugače.«

Aleksandar Linta je pred novinarje pričakovano stopil nasmejan, kot v vlogi uslužbenca Olimpije ni bil še nikdar. »Vesel sem, da se je tekma končala na takšen način. Predvsem zaradi nogometašev. Vem, da so dolgo čakali na to. In si zaslužili takšno slavje. Vesel sem zaradi zmage, vesel sem, ker nismo prejeli gola, vesel sem, ker smo igrali dobro. Ne sicer celo tekmo, a generalno gledano smo bili dobri. Zasluženo smo slavili s 3:0,« je poudaril srbski strokovnjak in tudi sam omenil junaka tekme Issaha: »Dolgo ni igral, v Evropi zaradi rdečega kartona niti ni mogel. Potrpežljivo je čakal na svojo priložnost in mislim, da se vsi strinjamo, da jo je v popolnosti izkoristil.«

Vprašanju, ali je dvoboj odločen, se Linta ni mogel izogniti: »Prednost je ogromna, toda verjemite mi, da ni še vsega konec. Zadetki so tisti, ki narekujejo ritem dogajanja. Če ga dobiš zgodaj, gre lahko tekma hitro v neprijetno smer. Zato daleč od tega, da bi že slavili. Videli ste tudi, kaj bi se lahko tokrat zgodilo že v prvi minuti. Toda tako v življenju kot tudi v nogometu potrebuješ srečo in mi smo si jo zaslužili. Ker smo dominirali in zabili tri gole. Pa še kakšnega bi lahko. Ampak to po 3:0 ni tako pomembno.«

Značke: olimpija, linta, hjk